Maciejkowe Wzgórze - Vastbouw DEVELOPER

pochwały, skargi, zażalenia, opinie, wnioski


#1 2011-12-14 09:05:31

 Shadow

Użytkownik

Skąd: Jaworzynki 24
Zarejestrowany: 2010-08-04
Posty: 12
Punktów :   
WWW

Kamera termowizyjna

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie lub może zlecił sprawdzenie swojego mieszkania kamerą termowizyjną?

Offline

 

#2 2012-01-30 00:31:54

sheliak

Użytkownik

Skąd: Maciejkowa 20
Zarejestrowany: 2011-01-30
Posty: 29
Punktów :   

Re: Kamera termowizyjna

Witam

Czy w Waszym mieszkaniu tez jest zimno? (lub wydaje się Wam, że od okien bije chłodem?) Rozmawialiście z Vastbouw'em albo może z jakimś rzeczoznawcą? U nas daje chłodem od okien, parapety przy temp. poniżej zera na zewnątrz bardzo zimne (generalnie w okół okien daje chłodem). Byliśmy u rodziny i oni również mają zamontowane "plastiki" i to już od bardzo dawna i  nie ma tego zjawiska.
Udało się Wam może poruszyć sprawę dalej?

ps. chyba odpadł Wam jeden parapet zewnętrzny

Offline

 

#3 2012-01-30 08:32:19

 Shadow

Użytkownik

Skąd: Jaworzynki 24
Zarejestrowany: 2010-08-04
Posty: 12
Punktów :   
WWW

Re: Kamera termowizyjna

U nas jest przy oknach zimno, jest to wynikiem (moim zdaniem) złej izolacji od strony zewnętrznego parapetu. Przed świętami jak myłem okna to zobaczyłem że okna dwuskrzydłowe są w dolnej części luźne, luz miały na około 10 mm. Przyszedł jeden fachowiec, później drugi i efekt jest taki że niby okna się już nie ruszają ale i tak uważam że ją źle uszczelnione. W tym roku już nie dam rady wezwać kogoś z kamerą termowizyjną, ale w przyszłą zimę już nie odpuszczę.
Ten parapet to zerwał gość od izolacji budynku i jakoś się nikt nie kwapi aby założyć nowy.

Offline

 

#4 2012-02-03 23:52:13

sheliak

Użytkownik

Skąd: Maciejkowa 20
Zarejestrowany: 2011-01-30
Posty: 29
Punktów :   

Re: Kamera termowizyjna

Teraz spadła temperatura grubo poniżej zera i przy -15st na zewnątrz nad ranem na parapecie miałem 12st (gdzie w pokoju normalnie było 19st) nad ranem zauważyłem też zamarzniętą wodę na szybie od wewnątrz a jak rano poszedłem tu do biura VASBOUW to usłyszałem że to NORMALNE w takich temperaturach i dowiedziałem się, że "w szczecinie projektuje się" tak ogrzewanie aby piec gazowy który pracuje na 75st utrzymał 20st do max -16st na zewnątrz, poniżej tej temperatury kaloryfery nie dogrzewają... a na kartce ze specyfikacją energetyczną budynku jest jasno napisane, że blok ma zapewnić 20st wewnątrz przy -20st na zewnątrz...
Szlag mnie trafia... Gdybym sam tu mieszkał to pal licho ubrałbym sie cieplej i pewnie przebolał ale córka półtora roczna co chwile chora do tego leki, zwolnienia...
Będę chyba w tym roku toczył z nimi batalię.
Czy ktoś próbował dochodzić swoich praw (gwarancyjnych) u nich? Interesowałyby mnie doświadczenia Wasze... Zbywają? Olewają? Czy raczej robią bezproblemowo naprawy gwarancyjne?

Offline

 

#5 2012-02-04 11:29:42

 Shadow

Użytkownik

Skąd: Jaworzynki 24
Zarejestrowany: 2010-08-04
Posty: 12
Punktów :   
WWW

Re: Kamera termowizyjna

Tak oto wygląda ocieplenie (a raczej jego brak) pod parapetem zewnętrznym.... i jak tu ma być ciepło w domu:

https://lh3.googleusercontent.com/-Zscwav6N0ck/Ty0IKs7vcAI/AAAAAAAAGJQ/gXqQBVsSKHs/s640/S6306513.JPG?gl=PL

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pes6ligaonline.pun.pl www.dragoncraft.pun.pl www.assamitesclan.pun.pl www.dolinasmoka.pun.pl www.siprofit.pun.pl