Maciejkowe Wzgórze - Vastbouw DEVELOPER

pochwały, skargi, zażalenia, opinie, wnioski


#1 2010-08-06 00:04:44

 Shadow

Użytkownik

Skąd: Jaworzynki 24
Zarejestrowany: 2010-08-04
Posty: 12
Punktów :   
WWW

Coś pozytywnego???

Witajcie.

Zakupiliśmy mieszkanie w bloku nr 15, (na dzień dzisiejszy nie wiem jeszcze jaka to będzie ulica i nr klatki) do zamieszkania mamy jeszcze +- rok.
Jak zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania od VB to nie było jeszcze tego forum, wszystko wyglądało ładnie i pięknie...
Na dzień dzisiejszy po przeczytaniu nooo około 98% postów zastanawiamy się czy to był dobry wybór, piszecie tu o samych problemach i niedogodnościach oraz braku współpracy z Vastbouw oraz z Dombest.
Czy nie ma tu nic pozytywnego??
Czy nie jesteście zadowoleni z... ??
Czy wszystko jest do "bani" ??

Pozdrawiam
Cień

Offline

 

#2 2010-08-06 10:32:56

j00styna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-09
Posty: 13
Punktów :   

Re: Coś pozytywnego???

Ja wystąpię w obronie naszego osiedla.
Mieszkam tu od jesieni i jestem bardzo zadowolona z tego że właśnie tutaj kupiłam mieszkanie.

Podejmując taką decyzję byłam w pełni świadoma że:
- osiedle nie znajduje się w cetrum (jak dla mnie to zaleta. Jest cicho, spokojnie, teoretycznie bezpiecznie, obok Puszcza, Gubałówka, dzikie zwierzęta;)))
- osiedle to zespół budynków co widać było na planie. Fakt, myślałam że budynki będą bardziej od siebie oddzielone ale trudno. Wiąże się to również z bliskością sąsiadów i różnymi hałasami. Jednak nie jest to tak uciążliwe jak można myśleć. Jeśli ktoś nie chce słyszeć nic oprócz ciszy proponuję domek jednorodzinny.
- osiedle buduje się dopiero, co powoduje że codziennie budzą nas odgłosy z budowy. To jest tragiczne, nie do wytrzymania i nie pozwala nawet w sobotę się wyspać. Tutaj jeszcze raz gratuluję kierownikowi zlecającemu rodzaj robót (np. młot w sobotę w godzinach 6-11) no ale pocieszam się że już niedługo budynki staną i będą trwały jedynie prace wykończeniowe.

W/w rzeczy postrzegane być mogą dla niektórych jako wady ale te rzeczy były wiadome, zresztą zależy od podejścia człowieka.

Jedynie co mi bezpośrednio nie pasuję to brak ulicy przy Limby 31-33 (absurd) oraz tabliczek z nazwami ulic oprócz Maciejkowej (utrudniony dojazd np. dla karetki).

Są pewne problemy z którymi walczymy jednak nie przyćmiewa to mojego ogólnego pozytywnego wrażenia z mieszkania właśnie tutaj.
Chodzi tu przede wszystkim o współpracę z VB oraz DB.

Jeżeli chodzi o VB:
nie wiem czy na innych nowych osiedlach też tak jest ale u nas jest problem z wilgocią (dodam że tereny na których stoi osiedle to podmokłe tereny. Dotyczy to również budynków Mak Dom). Oczywiście nie wszyscy mają takie problemy ale większość ma (w mieszkaniach ale również w garażach i w piwnicach). Trzeba pisać pisma do VB i walczyć o swoje. Mozolnie naprawiają (chociaż słyszałam że u niektórych nie ) co chociaż cieszy. Jeżeli chodzi o moje pisma, na wszystkie dostaje odpowiedź o pozytywnym rozpatrzeniu. Generalnie wszystko zrobione małym kosztem co przekłada się na jakość niektórych elementów.
Ważne żeby pamiętać żeby zgłaszać usterki jak najszybciej i nieustannie wszystko zgłaszać aż będzie ok.

DB:
Są fale kiedy nikt nie odbiera w biurach, ale generalnie zawsze miła rozmowa. Jako że to początek naszej współpracy trzeba wszystko sprawdzić z opłatami, wywiązywaniem z obowiązków, rzetelnością itp. Także myślę że narazie to etap docierania się, ale jeśli będzie cały czas coś nie tak, zawsze można zmienić zarządcę.

Podsumowując jestem zadowolona z wyboru (przede wszystkim okolica, rozkład mieszkania, rodzaj sąsiadów, atmosfera, wygląd osiedla) i polecam osiedle.
Jak wszędzie są niedociągnięcia, ale myślę że można sobie wszystko walczyć (mam nadzieję )

Offline

 

#3 2010-08-06 20:31:51

rejent

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-17
Posty: 10
Punktów :   

Re: Coś pozytywnego???

ja również jestem zadowolona z mieszkania na maciejkowym(od listopada 2009r); okolica urocza; wad budowlanych nie stwierdziłam;pozytywny kontakt zarówno z zarządcą jak i z deweloperem; a sąsiedzi są przekrojem społeczeństwa - zadowoleni i niezadowoleni (zawsze) - dominujący na forum i poświęcajacy czas na rzeczy nieistotne.

Offline

 

#4 2010-08-06 22:42:42

 Mr. X

Użytkownik

5272752
Skąd: Maciejkowa 30
Zarejestrowany: 2010-04-20
Posty: 72
Punktów :   

Re: Coś pozytywnego???

ja również świadomie wybrałem to osiedle i jak przedmówczynie także jestem zadowolony z wyboru, mieszkam tu z rodziną od maja

Offline

 

#5 2010-08-08 15:30:48

 WiecznieNiezadowolony

Użytkownik

Skąd: Jaworzynki
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 73
Punktów :   

Re: Coś pozytywnego???

rejent napisał:

ja również jestem zadowolona z mieszkania na maciejkowym(od listopada 2009r); okolica urocza; wad budowlanych nie stwierdziłam;pozytywny kontakt zarówno z zarządcą jak i z deweloperem; a sąsiedzi są przekrojem społeczeństwa - zadowoleni i niezadowoleni (zawsze) - dominujący na forum i poświęcajacy czas na rzeczy nieistotne.

Są też sąsiedzi tzw. bierni. Którzy płacić niskie rachunki dla zarządcy to by i owszem chcieli ale palcem ruszyć w tej sprawie nie zamierzają. Jeśli ktoś walczy o swoje to nazywają ich pieniaczami. Więc z VB nie zamierzają wchodzić w spór, bo po co ? Zrobi to przecież na nich ktoś inny. I tak o,
- krzywą drogę,
- cieknący, dziurawy dach,
- wiecznie zalane  i zawilgocone do granic możliwości garaże(źle wykonana izolacja, niedrożne drenaże)
- krzywe i przeciekające balkony,
- źle wstawione drzwi wejściowe do mieszkań (w mojej klatce na 8 drzwi tylko 2 były dobrze wstawione)
- wiecznie zaciętą bramę wjazdową do garażu,
- nieszczelne kominy, które wwiewają powietrze zamiast wyciągać,
-dziurawe ściany z których wieje wiatr(poprzez kontakty elektryczne lub choćby otwór na obrazek w ścianie)
- przeciekające dachy przy wejściach do klatek
- słabą izolację termiczną budynku;
- nieprawidłowo wykonane trawniki,
- niesprawną wentylację w garażach

i wiele innych "nieistotnych" spraw muszą walczyć Ci niezadowoleni.

P.S.
Przepraszam że powyższa "wrzutka" jest trochę nie na temat(dobre strony tego osiedla) Jeśli chodzi o pozytywy mieszkania tutaj to w moim mniemaniu dużym plusem jest póki co brak tzw. "szumu miasta", nocami jest cicho jak na wsi.  Podoba mi się też bliskość lasu, w którym są między innymi bardzo przyzwoite ścieżki rowerowe. Jeśli chodzi o blok 15 to pozostaje mieć nadzieję że budowlańcy choć trochę nauczyli się na błędach popełnionych przy pierwszych budynkach i jakość wykonania będzie zadowalająca.

Ostatnio edytowany przez WiecznieNiezadowolony (2010-08-08 18:47:35)


Cóż z tego, że przyłbica otwarta kiedy łeb zakuty ?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dolinasmoka.pun.pl www.akademiarw.pun.pl www.assamitesclan.pun.pl www.pes6ligaonline.pun.pl www.siprofit.pun.pl