Maciejkowe Wzgórze - Vastbouw DEVELOPER

pochwały, skargi, zażalenia, opinie, wnioski


#91 2015-02-23 16:37:42

 Diaderny

Użytkownik

3241955
Skąd: Jaworzynki 20
Zarejestrowany: 2011-07-23
Posty: 118
Punktów :   
WWW

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Witam serdecznie
Powróciła sprawa szlabanów. Jeżeli ktoś potrzebuje oferty to poproszę mail.
Z tego co powiedział Pan Paweł Szura tylko wspólnota z Limby (ta od nowo budowanych bloków Vastbau)  nie chce partycypować i ponieś kosztów montażu szlabanów. Ponoć jest tam w zarządzie jedna osoba, która twierdzi, iż trzeba ją przekonać do tego pomysłu.
A może rzeczywiście trzeba się sprzeciwić budowie szlabanów? Ja mam garaż a jak temu panu zajmą wszystkie miejsca kolo bloku i na parkingu to już będzie za późno.

Offline

 

#92 2015-03-01 12:04:53

 tommy

Użytkownik

Skąd: Jaworzynki 16
Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 24
Punktów :   
WWW

Re: Parkowanie na osiedlu VB

jakubk napisał:

...
W związku z tym proponuję aby ulica Maciejkowa na odcinku od skrzyżowania na skraju budynków Noraco i Mak Dom do skrzyżowania z ulicą Kalinową i Limby była drogą jednokierunkową. Powrót do punktu początkowego odbywałby się ulicą Kalinową, która również byłaby jednokierunkowa.
...

Czyli rozwiązanie jak w załączniku. Moim zdaniem bardzo rozsądne...
http://www.iv.pl/images/27584199037160749002.jpg

Jednak nie eliminuje sprawy szlabanów.


pozdrawiam
TMG - geodezyjna obsługa inwestycji
www.tmg.szczecin.pl

Offline

 

#93 2015-03-01 12:41:58

HKN

Użytkownik

Skąd: Jaworzynki
Zarejestrowany: 2013-03-09
Posty: 13
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Diaderny napisał:

Witam serdecznie
Powróciła sprawa szlabanów. Jeżeli ktoś potrzebuje oferty to poproszę mail.
Z tego co powiedział Pan Paweł Szura tylko wspólnota z Limby (ta od nowo budowanych bloków Vastbau)  nie chce partycypować i ponieś kosztów montażu szlabanów. Ponoć jest tam w zarządzie jedna osoba, która twierdzi, iż trzeba ją przekonać do tego pomysłu.
A może rzeczywiście trzeba się sprzeciwić budowie szlabanów? Ja mam garaż a jak temu panu zajmą wszystkie miejsca kolo bloku i na parkingu to już będzie za późno.

No ale... przecież skoro tylko jedna osoba ma wątpliwości, to chyba nie ma to znaczenia. Wspólnota się opowiada jako całość. Może nie zgadzać się szef wspólnoty i nawet jego zastępca. Jeśli cała reszta wspólnoty jest za, to uchwała jest przegłosowana. Nie rozumiem tego, że jedna osoba może wpłynąć na stanowisko całej wspólnoty...

Offline

 

#94 2015-03-01 18:09:29

 Diaderny

Użytkownik

3241955
Skąd: Jaworzynki 20
Zarejestrowany: 2011-07-23
Posty: 118
Punktów :   
WWW

Re: Parkowanie na osiedlu VB

To jest jeden z członków wspólnoty

Offline

 

#95 2015-03-07 11:12:13

HKN

Użytkownik

Skąd: Jaworzynki
Zarejestrowany: 2013-03-09
Posty: 13
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Sąsiedzi, czy znany jest Wam właściciel bądź użytkownik pojazdu o numerach ZGR PK84. Otóż, tenże kierowca postanowił zapoczątkować likwidację trawników na naszym osiedlu i zaczął parkować na zielonym. Czy ktoś zna tę osobę? Gdzie ów kierowca mieszka? Proszę wyjrzeć przez okno. Stoi sobie. Mam beem to parkuję, gdzie sobie chcę!

Offline

 

#96 2015-03-07 11:14:29

HKN

Użytkownik

Skąd: Jaworzynki
Zarejestrowany: 2013-03-09
Posty: 13
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Diaderny napisał:

To jest jeden z członków wspólnoty

No jest. Ale jeśli 15 jest za, a 1 przeciw, to wspólnota jest ZA.

Offline

 

#97 2015-03-15 21:43:28

wiewiora81

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2015-03-03
Posty: 3
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Witam, kupiliśmy z mężem mieszkanie od VB - Natural Park. Czasami przyjeżdżamy zobaczyć postęp prac i faktycznie przejazd przez ul. Maciejkową jest masakryczny (i nie wnikam na tym etapie kto zawinił takiej sytuacji).
Dlatego chciałabym się dołączyć do dyskusji i jeśli ma to znaczenie poprzeć wniosek aby ul. Maciejkowa i Kalinowa były jednokierunkowe - z tym że odwrotnie niż na rysunku przedstawionym przez tommy.
Maciejkowa jako oś osiedla powinna być jednokierunkowa od strony Noraco w kierunku VB Natural Park >> wjazd na osiedle, a wyjazd byłby przez Kalinową. Ponadto mając na względzie iz w perspektywie być może doczekamy się dodatkowego wyjazdu z osidla takie rozwiązanie (wzorowane na dzielnicy Pogodno) będzie przyszłościowe oraz pozwoli już teraz na spokojny dojazd mieszkańcom i ich gościom do mieszkań. Ponadto rozwiązany zostanie problem obecnych "dzikich miejsc" parkingowych, które staną się legalne i dostępne dla wszystkich.
Pozdrawiam serdecznie


Update 23 03 2015
Zajrzeliśmy z mężem na targi nieruchomości i będąc tam przy okazji postanowiłam podpytać przedstawicieli firmy Noraco o drugi etap budowy ich osiedla.
No cóż... obecnego "budowlanego" łącznika z ul. Pogórzańską na pewno nie będzie, gdyż zgodnie z tym co widziałam na planach mają być tam wybudowane 2 średniej wielkości budynki i jeden długi.
Brak łącznika nawet mnie ucieszył, niestety humor popsuła mi informacja że sąsiadujący z nami deweloper poszedł w ilość nowo budowanych mieszkań, przez co raczej nie zachowana będzie architektoniczna spójności małych kameralnych (maksymalnie dwu klatkowych) budynków. A szkoda, w mojej ocenie zgrabnie wyglądałoby całe osiedle gdyby z zewnątrz otoczone było pierścieniem mniejszych pojedynczych budyneczków. Ale to tylko moja subiektywna ocena....

Ostatnio edytowany przez wiewiora81 (2015-03-23 11:28:06)

Offline

 

#98 2015-03-26 13:24:18

 Diaderny

Użytkownik

3241955
Skąd: Jaworzynki 20
Zarejestrowany: 2011-07-23
Posty: 118
Punktów :   
WWW

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Szanowni Państwo,

otrzymaliśmy od zarządcy DOM BEST informację, że wspólnoty będące w zarządzaniu tejże Spółki (Limby 35-37, 31-33, Maciejkowa 26-28, Jaworzynki 16-18, 12-14)  nie są zainteresowane montażem szlabanów na osiedlu – w załączeniu pismo z DOM BEST.

Wspólnoty zarządzanie przez ZAAN (Limby 27-29, Jaworzynki 8-10) również nie wyrażają zgody (informacje zdobyte droga telefoniczną – pisemnej brak).

Ze wspólnot zarządzanych przez Spółkę DOM nie wyrażają zgody 2 wspólnoty: Maciejkowa 18-20 i wstępnie 30-32 (jest w trakcie podejmowania decyzji). Reszta wspólnot (5 wspólnot) zgodę wyraziły i podjęły uchwały.

Prosimy zatem o podjęcie decyzji lub udzielenie wskazówek, jakie mamy podjąć dalsze działania, biorąc pod uwagę koszty postawienia szlabanów w przypadku gdyby miały być podzielone tylko na 5 budynków, oraz obowiązek dostarczenia potem pilotów tym wspólnotom, które nie wyraziły zgody.

Należy też wziąć pod uwagę, że nie będą ponosić kosztów bieżącej eksploatacji i obsługi szlabanów.

Pozdrawiam
Krystyna Lebieda
DOM Zarządzanie Nieruchomościami Sp. z o.o.
ul. Smolańska 3
70-026 Szczecin

Załączone pismo mogę przesłać na mail.

Offline

 

#99 2015-03-26 19:00:24

 marad

Nowy użytkownik

Skąd: Maciejkowa 26
Zarejestrowany: 2014-10-09
Posty: 4
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Zapewne temat szlabanów powróci, gdy "nagle" odcinek Maciejkowej pomiędzy VB a MC Domem zostanie oznaczony znakiem zakazu postoju a straż miejska wpakuje kilka aut na lawetę i dołoży w promocji bilecik... Wtedy się wszyscy obudzimy "z ręką w nocniku" ....

Offline

 

#100 2015-03-28 01:34:57

sheliak

Użytkownik

Skąd: Maciejkowa 20
Zarejestrowany: 2011-01-30
Posty: 29
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

marad napisał:

Zapewne temat szlabanów powróci, gdy "nagle" odcinek Maciejkowej pomiędzy VB a MC Domem zostanie oznaczony znakiem zakazu postoju a straż miejska wpakuje kilka aut na lawetę i dołoży w promocji bilecik... Wtedy się wszyscy obudzimy "z ręką w nocniku" ....

A czy ten odcinek ma w rzeczywistości zostać tak oznakowany? Czy to są na razie tylko przypuszczenia?

Offline

 

#101 2015-04-12 19:37:44

 Atlis

Użytkownik

159985
Skąd: Jaworzynki 24
Zarejestrowany: 2012-07-10
Posty: 35
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Mam nadzieję, że zostanie tak oznakowany. Jprdl co za hcuje.

Ostatnio edytowany przez Atlis (2015-06-12 22:15:38)

Offline

 

#102 2015-04-21 10:43:21

 Diaderny

Użytkownik

3241955
Skąd: Jaworzynki 20
Zarejestrowany: 2011-07-23
Posty: 118
Punktów :   
WWW

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Skoro nie można się porozumieć w sprawie szlabanów a samochodów przybywa i parkują już nawet przy wyjazdach z garaży co stanowi zagrożenie dla wyjeżdżających, dzisiaj jako Jaworzynki 20 / 22 ustalamy znaki B 36 i T 24 wzdłuż terenu naszego bloku. Niech stawiają przy innych wyjazdach i klatkach schodowych.
Co do szlabanów to też już ich nie potrzebujemy .

Offline

 

#103 2015-07-08 18:41:08

 Mr. X

Użytkownik

5272752
Skąd: Maciejkowa 30
Zarejestrowany: 2010-04-20
Posty: 72
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Diaderny napisał:

Szanowni Państwo,

otrzymaliśmy od zarządcy DOM BEST informację, że wspólnoty będące w zarządzaniu tejże Spółki (Limby 35-37, 31-33, Maciejkowa 26-28, Jaworzynki 16-18, 12-14)  nie są zainteresowane montażem szlabanów na osiedlu – w załączeniu pismo z DOM BEST.

Wspólnoty zarządzanie przez ZAAN (Limby 27-29, Jaworzynki 8-10) również nie wyrażają zgody (informacje zdobyte droga telefoniczną – pisemnej brak).

Ze wspólnot zarządzanych przez Spółkę DOM nie wyrażają zgody 2 wspólnoty: Maciejkowa 18-20 i wstępnie 30-32 (jest w trakcie podejmowania decyzji). Reszta wspólnot (5 wspólnot) zgodę wyraziły i podjęły uchwały.

Prosimy zatem o podjęcie decyzji lub udzielenie wskazówek, jakie mamy podjąć dalsze działania, biorąc pod uwagę koszty postawienia szlabanów w przypadku gdyby miały być podzielone tylko na 5 budynków, oraz obowiązek dostarczenia potem pilotów tym wspólnotom, które nie wyraziły zgody.

Należy też wziąć pod uwagę, że nie będą ponosić kosztów bieżącej eksploatacji i obsługi szlabanów.

Pozdrawiam
Krystyna Lebieda
DOM Zarządzanie Nieruchomościami Sp. z o.o.
ul. Smolańska 3
70-026 Szczecin

Załączone pismo mogę przesłać na mail.

bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura, wspólnoty Maciejkowa 30-32 nikt z Dom Bestu nie pytał o chęć montażu szlabanów, w maju lub czerwcu chodził wysłannik naszego zarządcy Dom i podpisywaliśmy wtedy uchwałę o montażu szlabanów ograniczających wjazd na nasze osiedle i z tego co się orientuję to wspólnota była za ich montażem

Offline

 

#104 2016-07-07 16:57:36

 Diaderny

Użytkownik

3241955
Skąd: Jaworzynki 20
Zarejestrowany: 2011-07-23
Posty: 118
Punktów :   
WWW

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Dzisiaj otrzymaliśmy ofertę na montaż szlabanów do akceptacji. Czy jeszcze inne wspólnoty coś otrzymały?
Koszt to 36 586, 12 zł.
Muszę przysiąść i sprawdzić kosztorys.
Na razie nie podoba mi się zaproponowany system sterowania za pomocą GSM, łatwy do przekazania komuś lub przechwycenia. Dla mnie starym dobrym sposobem jest otwieranie za pomocą kart magnetycznych zaprogramowanych w systemie. Nawet jak ktoś ją zgubi to wystarczy wyprogramować ja z systemu i wydać nową ( koszt karty 3 zł) przy zagubieniu pilota trzeba na nowo wczytywać wszystkie i kupić nowy to koszt około 70 zł. Ale i zawsze jest ale przy pozostaniu przy pilotach możemy zaprogramować nasze od garaży co nie generuje kosztów. Trzeba to przemyśleć dokładnie sprawdzić ofertę i rozesłać podobne zapytania do innych firm. Na koniec dobrze sporządzić umowę na wykonanie i usługi serwisowe po wykonaniu usługi. Jakoś nie wierzę przedstawicielom wspólnot, że to najtańsza oferta.

Offline

 

#105 2016-07-18 11:41:20

KW

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 63
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Jaworzynki 16-18 również nikt nie pytał o zgodę, wręcz przeciwnie - w marcu na zebraniu poruszyliśmy ten temat i jesteśmy zaaaaaa szlabanami.




Mr. X napisał:

Diaderny napisał:

Szanowni Państwo,

otrzymaliśmy od zarządcy DOM BEST informację, że wspólnoty będące w zarządzaniu tejże Spółki (Limby 35-37, 31-33, Maciejkowa 26-28, Jaworzynki 16-18, 12-14)  nie są zainteresowane montażem szlabanów na osiedlu – w załączeniu pismo z DOM BEST.

Wspólnoty zarządzanie przez ZAAN (Limby 27-29, Jaworzynki 8-10) również nie wyrażają zgody (informacje zdobyte droga telefoniczną – pisemnej brak).

Ze wspólnot zarządzanych przez Spółkę DOM nie wyrażają zgody 2 wspólnoty: Maciejkowa 18-20 i wstępnie 30-32 (jest w trakcie podejmowania decyzji). Reszta wspólnot (5 wspólnot) zgodę wyraziły i podjęły uchwały.

Prosimy zatem o podjęcie decyzji lub udzielenie wskazówek, jakie mamy podjąć dalsze działania, biorąc pod uwagę koszty postawienia szlabanów w przypadku gdyby miały być podzielone tylko na 5 budynków, oraz obowiązek dostarczenia potem pilotów tym wspólnotom, które nie wyraziły zgody.

Należy też wziąć pod uwagę, że nie będą ponosić kosztów bieżącej eksploatacji i obsługi szlabanów.

Pozdrawiam
Krystyna Lebieda
DOM Zarządzanie Nieruchomościami Sp. z o.o.
ul. Smolańska 3
70-026 Szczecin

Załączone pismo mogę przesłać na mail.

bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura, wspólnoty Maciejkowa 30-32 nikt z Dom Bestu nie pytał o chęć montażu szlabanów, w maju lub czerwcu chodził wysłannik naszego zarządcy Dom i podpisywaliśmy wtedy uchwałę o montażu szlabanów ograniczających wjazd na nasze osiedle i z tego co się orientuję to wspólnota była za ich montażem

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.clubpenguin.pun.pl www.zaburzenia-odzywiania.pun.pl www.tmnt.pun.pl www.gry-mmo.pun.pl www.narutoahinobi.pun.pl