Maciejkowe Wzgórze - Vastbouw DEVELOPER

pochwały, skargi, zażalenia, opinie, wnioski

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#16 2010-07-05 19:07:15

hyeev

Nowy użytkownik

Skąd: Limby 31
Zarejestrowany: 2010-06-12
Posty: 7
Punktów :   

Re: BY ŻYŁO NAM SIĘ DOBRZE NA MACIEJKOWYM WZGÓRZU - prośby i problemy

Najlepsze są długie nie skoszone wysokie trawy wokół drzewek

Offline

 

#17 2010-07-06 22:04:26

rejent

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-17
Posty: 10
Punktów :   

Re: BY ŻYŁO NAM SIĘ DOBRZE NA MACIEJKOWYM WZGÓRZU - prośby i problemy

myślę że trawa wokół drzewek rośnie szybciej, ponieważ "ten zły zarządca" podlewa cały czas drzewka żeby nie uschły - taka ot moja obserwacja

Ostatnio edytowany przez rejent (2010-07-06 22:05:12)

Offline

 

#18 2010-07-07 22:51:16

PR31

Użytkownik

Skąd: Limby
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 59
Punktów :   

Re: BY ŻYŁO NAM SIĘ DOBRZE NA MACIEJKOWYM WZGÓRZU - prośby i problemy

Myślę, że nie ma znaczenia kto podlewa trawę ale, że jest ona podlewana. Woda i tak idzie od nas.

Offline

 

#19 2010-07-17 18:04:44

PR31

Użytkownik

Skąd: Limby
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 59
Punktów :   

Re: BY ŻYŁO NAM SIĘ DOBRZE NA MACIEJKOWYM WZGÓRZU - prośby i problemy

Bardzo proszę o poszanowanie prawa do odpoczynku i spokoju pozostałych mieszkańców tych budynków !
Wasza wolność kończy się tam gdzie zaczyna się wolność innych. O co mi chodzi ?
O to, że robicie na tych swoich "posiadłościach" taki grajdoł, że ludziom mieszkającym nad wami robi się już niedobrze.
Mieszkania z ogródkami to nie domki jednorodzinne z dużą działką gdzie możecie robić co wam się podoba, bez zwracania uwagi na innych.

1. Kosiarki
Jedna osoba wjeżdża, druga wyjeżdża. Koszenie, podlewanie,koszenie, podlewanie, grill. I tak w kółko.
Nie można tego jakoś skoordynować ? Ustalić 1 dzień w tygodniu na koszenie ? Może jakieś określone godziny ?
Nie, Was to nie interesuje. Koszący wyjeżdżają na swoje "posiadłości" z dumną miną co najmniej Blake'a Carringtona.
Dzisiaj koszenie odbyło się przed 21:00 - czy to aby nie za późno ? Czy po pracy nie mogę sobie otworzyć okna i posłuchać względnej ciszy? Nie, "kosiarze umysłów" wytrwale wykonują swoją pracę....

Powyżej Cytat Z wypowiedzi KAKTUSA, ponieważ tamten wątek jest zamknięty piszę tutaj.

Tam gdzie ostatnio mieszkałam była zasada taka: owszem cisza nocna 22-6 ale remonty i ty podobne hałaśliwe czynności powinny odbywac się w godz. 8-19.

Na naszynm osiedlu mieszkają rodziny z małymi dziecmi jak wiadomo dzieci chodzą wcześniej spac tzn ok. 20,21 tak więc proszę o nie koszenie trawy po godz. 19 z góry dziękuję. Kolega ma rację może by tak wskazac jakieś dni i godziny do koszenia?

Ostatnio edytowany przez PR31 (2010-07-17 18:05:57)

Offline

 

#20 2010-07-18 12:37:05

 raq777

Użytkownik

Skąd: Limby 33
Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 32
Punktów :   

Re: BY ŻYŁO NAM SIĘ DOBRZE NA MACIEJKOWYM WZGÓRZU - prośby i problemy

Tam gdzie ostatnio mieszkałam była zasada taka: owszem cisza nocna 22-6 ale remonty i ty podobne hałaśliwe czynności powinny odbywac się w godz. 8-19.

Na naszynm osiedlu mieszkają rodziny z małymi dziecmi jak wiadomo dzieci chodzą wcześniej spac tzn ok. 20,21 tak więc proszę o nie koszenie trawy po godz. 19 z góry dziękuję. Kolega ma rację może by tak wskazac jakieś dni i godziny do koszenia?

remonty remontami - są uciążliwe, ale co do tego ma koszenie trawy, ludzie ogarnijcie sie, to mam niby czekać na wszystkich i razem z innymi kosić trawę, a co jeśli mnie w danej chwili nie będzie, to co przepada mi koszenie? przecież to jest absurd, kosiarki na pewno nie są aż tak głośne, a poza tym kupiliśmy ogródki po to by je pielęgnować, miedzy innymi kosić trawę, przesiadywać na nich itp. itd. i tak większość osób stara sie kosić przed zmierzchem.

jeśli ktoś nakazałby mi kosić trawę w określonych godzinach to tylko przez sąd, dziękuję i do widzenia

nie wiem czy niektóre osoby zdają sobie sprawę, że dzieci idą spać o różnych porach, czasami nawet o 12 lub 18 i co wtedy?

Offline

 

#21 2010-07-18 19:47:55

 WiecznieNiezadowolony

Użytkownik

Skąd: Jaworzynki
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 73
Punktów :   

Re: BY ŻYŁO NAM SIĘ DOBRZE NA MACIEJKOWYM WZGÓRZU - prośby i problemy

n073 napisał:

Pozwoliłam sobie zejść do piwnicy i zobaczyć jaki poziom decybeli generuje kosiarka elektryczna używana przez nas. Jest to 91dB. Dla porównania:

• 20 dB szum liści,
• 35 dB cicha muzyka,
• 55 dB suszarka dobrej jakości
• 85 dB  wnętrze typowego samochodu na polskich drogach
• 95 dB odkurzacz typowy

Czyli poziom hałasu generowany przez kosiarkę jest mniejszy niż odkurzacza. Czy odkurzanie w domu też będzie imitowane do 19? Gdyby wprowadzić pomysł koszenia wszystkich trawników: 16 trawników x 91dB = 1456dB (dla porównania próg bólu to 160dB)

Gdyby to była prawda to za pomocą kilku sprzężonych "boom boxów" moglibyśmy zniszczyć dowolny pojazd opancerzony

W rzeczywistości sprawa jest bardziej skomplikowana, nie możemy tak po prostu dodawać decybeli. "W skali logarytmicznej, wynik syntezy hałasów pochodzących z różnych źródeł nie jest sumą arytmetyczną wielkości zmierzonych dla oddzielnych źródeł."  Określa to specjalny, dosyć skomplikowany wzór, całe opracowanie na ten temat możesz znaleźć tutaj:

http://www.imc.pcz.czest.pl/imtits/pliki_MiSP/C-07.pdf

Jeśli chodzi o limitowanie odkurzania, to różnica pomiędzy odkurzaczem a kosiarką jest taka, że odkurza każdy w swoim domu, a kosi w akustycznej, rezonansowej studni jaką tworzą nasze 3 bloki. Poza tym nowe odkurzacze generują mniejszy hałas, np. Electrolux Silencer - 68dB.

Tak więc, jeśli na zasadzie "gentelman's agreement" ustalilibyśmy, że kosimy trawę np. w poniedziałek i piątek w godzinach 17-19, to myślę, że nikt nie poczułby się dyskryminowany.

Posłużyłaś się matematycznym dowodem, więc takim samym odpowiem:

16 trawników x 15 minut koszenia = 4 godziny "buczenia"

16 trawników koszonych jednocześnie to 15 minut "buczenia". I tu jest właśnie nasz "zysk". 3 godziny 45 minut buczenia mniej na jednym koszeniu. Można by nawet zorganizować jakieś pokazy koszenia, konkursy kto szybciej i dokładniej skosi, na najprzystojniejszego kosiarza, układy choreograficzne z kosiarkami filmowane z balkonów na najwyższych piętrach itp. itd, pomysłów jest wiele.

Tak czy inaczej jest to tylko wyraz dobrej woli i poszanowania swojego sąsiada. Myślę że nikt Cię, raq777 do sądu nie poda, nie chcesz, nie musisz

Dla rozładowania emocji i jednocześnie zobrazowania tego co mogą poczuć mieszkańcy podczas koszenia posłużę się przykładem z naszej kinematografii:

http://www.youtube.com/watch?v=_XcB3wSe … re=related

P.S.
A moje "gacie" widzi tylko sąsiad z góry, balkon mam "zamurowany" od przodu, zapytam go o pozwolenie na rozwieszanie

Ostatnio edytowany przez WiecznieNiezadowolony (2010-07-18 20:23:21)


Cóż z tego, że przyłbica otwarta kiedy łeb zakuty ?

Offline

 

#22 2010-07-18 22:56:52

TiD33

Użytkownik

Skąd: Limby
Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 13
Punktów :   

Re: BY ŻYŁO NAM SIĘ DOBRZE NA MACIEJKOWYM WZGÓRZU - prośby i problemy

16 trawników x 15 minut koszenia = 4 godziny "buczenia"

16 trawników koszonych jednocześnie to 15 minut "buczenia". I tu jest właśnie nasz "zysk". 3 godziny 45 minut buczenia mniej na jednym koszeniu. Można by nawet zorganizować jakieś pokazy koszenia, konkursy kto szybciej i dokładniej skosi, na najprzystojniejszego kosiarza, układy choreograficzne z kosiarkami filmowane z balkonów na najwyższych piętrach itp. itd, pomysłów jest wiele.

Offline

 

#23 2010-07-18 22:57:52

TiD33

Użytkownik

Skąd: Limby
Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 13
Punktów :   

Re: BY ŻYŁO NAM SIĘ DOBRZE NA MACIEJKOWYM WZGÓRZU - prośby i problemy

Może podam kolejny wzór

16 kosiarek x 2000 W = 32000 W w jednym momencie

Pewnie przygasną telewizory i znowu będzie problem. I tak od absurdu do absurdu ...

Pozdrawiam kreatywnych inaczej

Offline

 

#24 2010-07-18 23:41:51

obiektyw

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-18
Posty: 1
Punktów :   

Re: BY ŻYŁO NAM SIĘ DOBRZE NA MACIEJKOWYM WZGÓRZU - prośby i problemy

raq777 napisał:

"""kupiliśmy ogródki po to by je pielęgnować, miedzy innymi kosić trawę, przesiadywać na nich itp. itd.

A co to jest itp. i itd.?

Bo według wikipedii "Ogródek" – pojęcie z zakresu ogrodnictwa oznaczające miejsce przeznaczone do uprawy roślin. Chyba właściwszym jest określenie - dach garażu pokryty wartwą trawy o grubości 20 cm.
czy jak ktos postawi donicę na balkonie to też może mówić że ma ogródek?
Mniej nerwów, więcej luzu.

Offline

 

#25 2010-07-19 12:09:27

 carrement

Użytkownik

Skąd: Maciejkowa 26
Zarejestrowany: 2010-05-02
Posty: 26
Punktów :   

Re: BY ŻYŁO NAM SIĘ DOBRZE NA MACIEJKOWYM WZGÓRZU - prośby i problemy

Bardziej męczące są "nocne przesiadywania" w "ogródkach" i głośne rozmowy i śmiechy na całe osiedle po 22, średnio do godziny 2-3 w nocy. Niestety to nie są domki jednorodzinne, obok i nad Wami też mieszkają ludzie, którzy może chcieli by się wyspać, i nie słuchać wszystkich Waszych głośnych konwersacji. Uszanujcie sąsiadów i ciszę nocną, szczególnie w tygodniu, ponieważ to nie jest pierwszy raz!!!!

Offline

 

#26 2010-07-19 17:56:18

BMZ

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-18
Posty: 6
Punktów :   

Re: BY ŻYŁO NAM SIĘ DOBRZE NA MACIEJKOWYM WZGÓRZU - prośby i problemy

Znalazłam fajny artykuł na onecie. Warto przeczytać i zastanowić się czy tutaj na osiedlu też tak będzie, wszystko wskazuje, że ... !!! www.zdrowie.onet.pl/1619197,2040,0,1,,j … zycia.html

Offline

 

#27 2010-07-20 22:14:48

zigzak

Użytkownik

3958970
Skąd: Maciejkowa
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 90
Punktów :   

Re: BY ŻYŁO NAM SIĘ DOBRZE NA MACIEJKOWYM WZGÓRZU - prośby i problemy

TiD33 napisał:

Może podam kolejny wzór

16 kosiarek x 2000 W = 32000 W w jednym momencie

Pewnie przygasną telewizory i znowu będzie problem. I tak od absurdu do absurdu ...

Pozdrawiam kreatywnych inaczej

zapewniam że to żaden problem 1000 W = 1 KW
zatem 32000 W = 32 kW Moc przyłączeniowa dla jednego mieszkania to 12 kW (można sprawdzić w umowie - nie mylić z mocą umowną)
zatem 32 kW to mniej niż pełne obciążenie 3 mieszkań.
dla przykładu
włączenie 3 pól grzejnych w kuchennej płycie elektrycznej to ok 7 kW.
Poza tym mało kosiarek ma 2 kW. Częściej jest to od 1,4 do 1,8 kW.
Transformator znajdujący się obok naszych budynków ma zapewne 630 kVA ( czyli ok 500KW), a w stacji transformatorowej jest jeszcze miejsce na drugi transformator.
Linie kablowe też są wybudowane odpowiednio wytrzymałe, powiedziałbym że nawet trochę za bardzo...
Pozdrawiam.

Offline

 

#28 2010-07-21 17:55:23

TiD33

Użytkownik

Skąd: Limby
Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 13
Punktów :   

Re: BY ŻYŁO NAM SIĘ DOBRZE NA MACIEJKOWYM WZGÓRZU - prośby i problemy

Nie chodzi tu o liczby ale o uzmysłowienie jakimi absurdami zawracamy sobie głowę.

Offline

 

#29 2010-07-21 19:55:40

 Mr. X

Użytkownik

5272752
Skąd: Maciejkowa 30
Zarejestrowany: 2010-04-20
Posty: 72
Punktów :   

Re: BY ŻYŁO NAM SIĘ DOBRZE NA MACIEJKOWYM WZGÓRZU - prośby i problemy

a co sądzicie o pozamykanych przez DB pomieszczeń przy piwnicach, w których znajdują się umywalki?
oto treść maila od prezesa DB:

"Szanowni Państwo!.
Informuję, że w  dniu 19 lipca w godzinach wieczornych, nie znana nam osoba dokonała zniszczenia wszystkich wkładek do zamków drzwiowych od pomieszczeń, w których znajdują się zawory wody do kranów zewnętrznych budynku.
W dniu dzisiejszym dokonujemy wymiany wkładek.
Pomieszczenia z zaworami wody „zewnętrznej” zostały zamknięte, na wniosek właścicieli, którzy skarżyli się na korzystanie z wody do podlewania ogródków działkowych nie stanowiących części wspólnej nieruchomości, na koszt wspólnoty mieszkaniowej.
Z poważaniem
Zbigniew Grzywaczyk
Prezes Zarządu
„Dom-Best” Sp. z o.o."

Co prawda nie za bardzo wierzę w argument, że ze wspólnego licznika podlewane są prywatne ogródki aczkolwiek jako mieszkaniec mający garaż chciałbym móc korzystać z umywalki by umyć sobie w niej ręce np. po sprzątaniu w garażu lub po grzebaniu w aucie.
Niestety zapytany Pan prezes o klucz do tegoż pomieszczenia poinformował mnie, że nie ma takiej możliwości bym ten klucz otrzymał no chyba, że otrzymali by je wszyscy i to za zgodą większości właścicieli wspólnoty.
Przecież to jest jakiś absurd by nas ograniczano we własnym budynku mieszkalnym!!!
Może zabrońmy jako wspólnota korzystania z tejże wody pani sprzątaczce, niech przynosi ją ze sobą.

Ostatnio edytowany przez Mr. X (2010-07-21 19:58:02)

Offline

 

#30 2010-07-21 23:14:18

zigzak

Użytkownik

3958970
Skąd: Maciejkowa
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 90
Punktów :   

Re: BY ŻYŁO NAM SIĘ DOBRZE NA MACIEJKOWYM WZGÓRZU - prośby i problemy

TiD33 napisał:

Nie chodzi tu o liczby ale o uzmysłowienie jakimi absurdami zawracamy sobie głowę.

być może to jest absurd, ale dla kogoś innego absurdem może być to, że wydał mnóstwo kasy na mieszkanie i nie może się w nim wyspać...
Po prostu:
"nie rób drugiemu co Tobie nie miłe"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.siprofit.pun.pl www.dolinasmoka.pun.pl www.assamitesclan.pun.pl www.pes6ligaonline.pun.pl www.akademiarw.pun.pl