Maciejkowe Wzgórze - Vastbouw DEVELOPER

pochwały, skargi, zażalenia, opinie, wnioski


#1 2010-08-22 00:09:29

Sędziwy

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-21
Posty: 3
Punktów :   

Przydomowe OGRÓDECZKI i IMPREZY

Wszyscy wiemy, że NAJWIĘKSZYM szczęściem jest posiadanie swojego własnego przydomowego OGRODU..... po godz. 22:00 można do niego zapraszać swoich znajomych..... każdego letniego wieczora organizować w nim grilla, imprezy masowe itp....

Myślę, że co niektórym właścicielom (przy ul. Jaworzynki) właśnie takich ogrodów pomyliło się to z posiadaniem ogrodu przy domu jednorodzinnym!!!!

Piątek wieczór (20.08) ogródek narożny przy ul. Jaworzynki. Grill z sympatycznymi znajomymi, wódka, wino i przez cały czas... hahahahahaha.....hihihihihihih....... taaaaa?? ahahahahah..... uuuuuuu..... lalalallaala....... no co ty???? ale śmieszne..... ach te opowieści.... ale zabawne..... hehehhehehe..... hahahahaha.... ulalalal..... bla bla bla.....

Sobota wieczór (21.08) ogródek środkowy przy ul. Jaworzynki. Grill z sympatycznymi znajomymi i powtórka z rozrywki..... hahahahhihihihihi u lalalalal tralalalalal.......

Rozumiem, że posiadanie własnego OGRODU to luksus i niektórym uderza to do głowy jak woda sodowa.... ten luksus.... ta swoboda..... przecież to nasz ogród i nikt tu niczego nie może nam zabronić....

- A sąsiedzi nic nie powiedzą, że zachowujemy się tak głośno???
- No co Ty zwariowałeś.... Przecież to mój OGRÓD i mogę tu robić co mi się podoba....
- Ale wiesz.....
- Nie przesadzaj.... jest godz. 00:00 więc sąsiedzi na pewno już smacznie śpią ;-)
- Ale może mają dzieci???
- W dup.... mam dzieci.... Jest SUPER..... Śmiej się i baw dobrze....Mój OGRÓD, moja impreza i jest git.....

Myślę, że tak właśnie wygląda myślenie niektórych właścicieli mieszkań z OGRODAMI.....

Ale niektórzy chcieliby zasnąć mając otwarte okno w pokoju (jest lato duszno i parno).... i wiem drodzy Państwo (właściciele OGRODÓW), że macie do głęboko w du...... ale na dłuższą chwilę robi się to uciążliwe.... 

Także miłej nocki życzę i bawcie się nadal.....

I tak się zastanawiam... czy ktoś z mieszkańców prosił o interwencję policję w takiej sprawie... tzn. zakłócanie ciszy nocnej????

Offline

 

#2 2010-08-22 09:46:44

 WiecznieNiezadowolony

Użytkownik

Skąd: Jaworzynki
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 73
Punktów :   

Re: Przydomowe OGRÓDECZKI i IMPREZY

Ciekawa wypowiedź.
Ciekaw jestem, co na to właściciele ogródków? Czy przypuszczenia Sędziwego odnośnie sposobu myślenia są trafne ?

Odpowiadając na pytanie postawione na końcu wypowiedzi - z tego co wiem, była już przynajmniej jedna interwencja Policji w ogródku przy blokach IV,V,VI(wg numeracji VB). Było to ok 2,3 w nocy.

My jednokrotnie interweniowaliśmy w sposób werbalny bezpośrednio u uczestników spotkania(po północy,skutecznie).


Cóż z tego, że przyłbica otwarta kiedy łeb zakuty ?

Offline

 

#3 2010-08-22 10:01:38

rosti&picia

Użytkownik

Skąd: jaworzynki
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 63
Punktów :   

Re: Przydomowe OGRÓDECZKI i IMPREZY

po pierwsze drogi sąsiedzie jesli przeszkadzal halas to trzeba było sie pofatygowac i osobiście zwrocic uwage a nie smarowac dyrdymaly na forum
po drugie jesli chcesz ciszy i spokoju to trzeba bylo wybudowac sie w srodku puszcy wkrzanskiej...

Offline

 

#4 2010-08-22 11:24:36

Sędziwy

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-21
Posty: 3
Punktów :   

Re: Przydomowe OGRÓDECZKI i IMPREZY

rosti&picia npisali:
"po drugie jesli chcesz ciszy i spokoju to trzeba bylo wybudowac sie w srodku puszcy wkrzanskiej..."

Jeśli nie chcieliście pobudki o godz. 6:30 w sobotę poprzez wydobycie gazu GŁUPKOWEGO to trzeba było wybudować się w puszczy bukowej....

Domyślam się, że jesteście posiadaczami pięknego ogrodu i tak samo macie sąsiadów w du......

Pozdrawiam

Offline

 

#5 2010-08-22 11:29:00

Sędziwy

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-21
Posty: 3
Punktów :   

Re: Przydomowe OGRÓDECZKI i IMPREZY

Przepraszam za osąd.

Mieszkacie na poddaszu więc zwracam honor.....

Offline

 

#6 2010-08-22 16:32:20

 carrement

Użytkownik

Skąd: Maciejkowa 26
Zarejestrowany: 2010-05-02
Posty: 26
Punktów :   

Re: Przydomowe OGRÓDECZKI i IMPREZY

Również zgadzam się z wypowiedzią Sędziwego, męczące są co weekendowe, a nawet co kilku dniowe imprezy, gdzie obowiązuje cisza nocna i kultura wymaga tego, aby uszanować sąsiadów, ponieważ rozumiem raz, ale nie co kilka dni!!!!

Ps rosti&picia również trzeba było się pofatygować do pracownika VB, aby o 6:30 nie budził mieszkańców a nie      "smarować dyrdymały na forum"

Offline

 

#7 2010-08-22 18:33:41

rosti&picia

Użytkownik

Skąd: jaworzynki
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 63
Punktów :   

Re: Przydomowe OGRÓDECZKI i IMPREZY

carrement napisał:

Również zgadzam się z wypowiedzią Sędziwego, męczące są co weekendowe, a nawet co kilku dniowe imprezy, gdzie obowiązuje cisza nocna i kultura wymaga tego, aby uszanować sąsiadów, ponieważ rozumiem raz, ale nie co kilka dni!!!!

Ps rosti&picia również trzeba było się pofatygować do pracownika VB, aby o 6:30 nie budził mieszkańców a nie      "smarować dyrdymały na forum"

to ze ja sie pofatyguje do pracownika VB nic nie zmieni, on ma harmonogram do zrobienia wiec nic nie zdzialam. natomiast jesli ty zwrocisz uwage sasiadowi moze to poskutkowac.

Offline

 

#8 2010-08-22 18:52:05

rosti&picia

Użytkownik

Skąd: jaworzynki
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 63
Punktów :   

Re: Przydomowe OGRÓDECZKI i IMPREZY

Nam po prostu się wydaje ze umieszczanie po każdej "imprezie" swoich uwag na forum nie jest dobrym wyjściem na najblizsze lata... czy nie lepiej porozmawiać z sąsiadem na temat ewentualnych imprez... kulturalnie i może wtedy to coś zmieni i stosunki sąsiedzkie na pewno będą inne.
Oczywiście to również nie jest tak, że nam to nie przeszkadza ponieważ stopery są na porządku dziennym, ale jest XXI wiek, to jest osiedle nowe zamieszkane w większości przez młodych ludzi, którzy maja w końcu swój własny kąt i uwierzcie, ze jeśli WY byście mieli ogródek to imprezy również odbywały by się na świeżym powietrzu- tym bardziej latem, a prawdą jest to, że KAŻDY widział, gdzie będzie mieszkać i ile metrów dzieli bloki. I to, że niektórzy się nie zastanowili nad ewentualnymi hałasami dochodzącymi w przyszłości z "imprez" sąsiadów to nie wina mieszkańców, którzy zakupili mieszkania z "kawałkiem zieleni".

Offline

 

#9 2010-08-23 18:31:53

PR31

Użytkownik

Skąd: Limby
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 59
Punktów :   

Re: Przydomowe OGRÓDECZKI i IMPREZY

Imprezy owszem ale do jakiejś rozsądnej godziny, potem może wypadałoby zaprosić gości do środeczka?
A i język bardziej kulturalny by się przydał!!!

Poza tym skoro sąsiad ma innych w D.... to myślę, że interwencja osobista mogłaby pogorszyć sytuację.
Natomiast co do powyższej wypowiedzi rosti&picia nie zgodzę się gdyż żyjemy w ścisłej zabudowie ale to nie oznacza pełnej samowoli i powinniśmy uszanować obecność sąsiadów bo gdzie się najlepiej wypoczywa np. po ciężkim tygodniu pracy? Właśnie w DOMU z książką lub fajnym filmem a skoro jest lato to chyba oczywiste, że nikt nie będzie siedział przy zamkniętych oknach.


Także spróbujmy jakoś się dostosować i szanować innych a będzie OK.

Offline

 

#10 2010-08-23 18:42:49

 carrement

Użytkownik

Skąd: Maciejkowa 26
Zarejestrowany: 2010-05-02
Posty: 26
Punktów :   

Re: Przydomowe OGRÓDECZKI i IMPREZY

Dokładnie zgadzam się w 100% z powyższą wypowiedzią:)

Offline

 

#11 2010-08-24 10:57:50

rosti&picia

Użytkownik

Skąd: jaworzynki
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 63
Punktów :   

Re: Przydomowe OGRÓDECZKI i IMPREZY

PR31 napisał:

Imprezy owszem ale do jakiejś rozsądnej godziny, potem może wypadałoby zaprosić gości do środeczka?
A i język bardziej kulturalny by się przydał!!!

Poza tym skoro sąsiad ma innych w D.... to myślę, że interwencja osobista mogłaby pogorszyć sytuację.
Natomiast co do powyższej wypowiedzi rosti&picia nie zgodzę się gdyż żyjemy w ścisłej zabudowie ale to nie oznacza pełnej samowoli i powinniśmy uszanować obecność sąsiadów bo gdzie się najlepiej wypoczywa np. po ciężkim tygodniu pracy? Właśnie w DOMU z książką lub fajnym filmem a skoro jest lato to chyba oczywiste, że nikt nie będzie siedział przy zamkniętych oknach.


Także spróbujmy jakoś się dostosować i szanować innych a będzie OK.

koniecznie najpierw trzeba zainterweniowac a wtedy sie przekonamy czy to przyniesie skutek. nie mozna z gory zakladac ze to pogorszy sprawe. rowniez chodzi o to ze sasiad ktory zrobil grilla, nie koniecznie musi czytac to forum i moze sobie myslec jakich to on ma kochanych sasiadow co im nie przeszkadza glosna muzyka lub grill do 2 w nocy...

wg nas jest to "problem" ktory bedzie ciezko rozwiazac, gdyz przy budynkach I, II, III jest w sumie jakies 18 ogrodkow, wiec nie ma fizycznie mozliwosci zeby latem w jakis weekend ktos nie zrobil grilla/imprezy...

oczywiscie zgadzam sie z tym ze trzeba wzajemnie sie szanowac, dlatego wydaje mi sie ze sasiedzi najbardziej narazeni na halasy powinni byc wczesniej poinformowani o planowanej imprezie

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.siprofit.pun.pl www.akademiarw.pun.pl www.dragoncraft.pun.pl www.assamitesclan.pun.pl www.pes6ligaonline.pun.pl