Maciejkowe Wzgórze - Vastbouw DEVELOPER

pochwały, skargi, zażalenia, opinie, wnioski


#1 2011-01-17 18:47:59

jacekgo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-25
Posty: 10
Punktów :   

DZIEŃ ODBIORÓW SIĘ ZBLIŻA :)

Witam. Dziś otrzymałem telefon odnośnie umówienia się na odbiór techniczny mieszkania. I tu moje pytania ? Czy jest ktoś na forum kto odbierał mieszkania w nowych "biało brązowych budynkach" i może służyć radą na co zwrócić uwagę. Z forum widziałem, że ponoć pojawiła się woda w tych
w/w "mówię tu o garażach". Druga sprawa jak się ma odbiór "techniczny" mieszkania do dostępności i ingerencji budowlanej (urządzania) owego lokalu mieszkalnego po tym odbiorze. Bo otrzymałem informację, że kluczy nie dostanę. O właśnie, a jak po odbiorze przyjdzie "Pan Stefan" wykręci mi piec gazowy i wstawi "piec węglowy" oczywiście tu żarcik jak się to ma prawnie, może jest ktoś w stanie powiedzieć. Wiem, że inni developerzy udostępniają po odbiorze klucze (nawet przed) i czy mogę tego się domagać. I chyba to wszystko, jeśli coś nasunie mi sie na myśl to jeszcze dopiszę. A po odbiorze zdam relację.

Pozdrawiam mieszkańców, w sumie wkrótce będziemy sąsiadami

Offline

 

#2 2011-01-18 07:21:56

 raq777

Użytkownik

Skąd: Limby 33
Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 32
Punktów :   

Re: DZIEŃ ODBIORÓW SIĘ ZBLIŻA :)

"sąsiad z limby" - powiem tylko tyle że dziwne jest to , że po odbiorze technicznym nie dostanie pan kluczy, czy aby na pewno??
napisze kilka rzeczy które ujawniły się w trakcie:
- źle docieplone okna pod parapetami od strony zewnetrznej,
- źle podłączone kontakty i włączniki światła ( jeden kontakt na początku nie działał, i żaden włącznik) - kabelki im się pomyliły:)
- i ta ohydna rura od gazu , która biegnie przez pół mieszkania
- krzywo umocowane kontakty na jednej ścianie,
- mokre ściany i grzybek jak za słabo ogrzewanie będzie chodziło (trzeba dużo wietrzyć i mocno grzać) a gaz coraz droższy:) - dobrze że zima trochę odpuszcza

to tylko niektóre "niedociągnięcia" i wady, ale część moich sąsiadów miało dużo, dużo, dużo ciekawiej:) za wytrwałość im gratuluję:>
bo w końcu mieszka się nam tu dobrze
pozdrawiam:>

Offline

 

#3 2011-01-18 09:18:03

jacekgo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-25
Posty: 10
Punktów :   

Re: DZIEŃ ODBIORÓW SIĘ ZBLIŻA :)

No wlaśnie, to wszechobecna wilgoć. A wy na limby dostaliście klucze po odbiorze?

Offline

 

#4 2011-01-18 15:24:07

KW

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 63
Punktów :   

Re: DZIEŃ ODBIORÓW SIĘ ZBLIŻA :)

Witam nowych Sąsiadów,

Nam też powiedzieli, że nie dadzą kluczy przy odbiorze ( mieszkanie odebraliśmy w listopadzie 2009 roku).
Postawiliśmy developerowi warunek - nie dają kluczy, my nie podpisujemy odbioru mieszkania. I tym sposobem dali nam klucze przy odbiorze, chodź i tak wymienialiśmy zamki, bo developer ma swój komplet kluczy.

Offline

 

#5 2011-01-30 01:55:19

sheliak

Użytkownik

Skąd: Maciejkowa 20
Zarejestrowany: 2011-01-30
Posty: 29
Punktów :   

Re: DZIEŃ ODBIORÓW SIĘ ZBLIŻA :)

Witam

Z żoną również zdecydowaliśmy się kupić mieszkanie na maciejkowym, wprawdzie jesteśmy na początku tej drogi ale chciałbym się przygotować dokładnie do odbioru. Boję się że (tak jak było to na forum mówione) emocje wezmą górę i może nam nawet nie przeszkadzać wybita szyba w mieszkaniu dlatego chciałbym skorzystać z usług jakiegoś dobrego fachmana - rzeczoznawcy budowlanego... Znacie może kogoś dobrego w Szczecinie który (nie będzie "zaprzyjaźniony" z VastBouw i ) rzetelnie podejdzie do sprawy, może nawet taki ktoś kto już zna "grzechy" tej firmy...

Offline

 

#6 2011-01-30 20:21:00

 raq777

Użytkownik

Skąd: Limby 33
Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 32
Punktów :   

Re: DZIEŃ ODBIORÓW SIĘ ZBLIŻA :)

sheliak napisał:

Witam

Z żoną również zdecydowaliśmy się kupić mieszkanie na maciejkowym, wprawdzie jesteśmy na początku tej drogi ale chciałbym się przygotować dokładnie do odbioru. Boję się że (tak jak było to na forum mówione) emocje wezmą górę i może nam nawet nie przeszkadzać wybita szyba w mieszkaniu dlatego chciałbym skorzystać z usług jakiegoś dobrego fachmana - rzeczoznawcy budowlanego... Znacie może kogoś dobrego w Szczecinie który (nie będzie "zaprzyjaźniony" z VastBouw i ) rzetelnie podejdzie do sprawy, może nawet taki ktoś kto już zna "grzechy" tej firmy...

firma Vast Bouw jest raczej znana w Szczecinie:> więc nie wydaje mi się aby jakikolwiek rzeczoznawca w okolicy mógł powiedzieć coś złego na temat stanu mieszkania, ale zawsze można próbować, ja takiego nie znam,
ale proszę mi uwierzyć, że nie jest aż tak źle:>

Offline

 

#7 2011-09-24 10:58:09

Czamba

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-24
Posty: 4
Punktów :   

Re: DZIEŃ ODBIORÓW SIĘ ZBLIŻA :)

W przyszłym tygodniu czeka nas odbiór techniczny mieszkania.Jak wygląda sprawa kluczy do lokum.Budynek nie jest jeszcze odebrany przez inspektora budowlanego.Czy mogę zastrzeć sobie że odbiór mieszkania podpiszę tylko wtedy kiedy dostanę klucze ?

Offline

 

#8 2011-09-24 23:42:18

 Shadow

Użytkownik

Skąd: Jaworzynki 24
Zarejestrowany: 2010-08-04
Posty: 12
Punktów :   
WWW

Re: DZIEŃ ODBIORÓW SIĘ ZBLIŻA :)

Czamba napisał:

W przyszłym tygodniu czeka nas odbiór techniczny mieszkania.Jak wygląda sprawa kluczy do lokum.Budynek nie jest jeszcze odebrany przez inspektora budowlanego.Czy mogę zastrzeć sobie że odbiór mieszkania podpiszę tylko wtedy kiedy dostanę klucze ?

My odbieraliśmy mieszkanie na początku roku, też mieliśmy wiele wątpliwości (zwłaszcza po przeczytaniu postów na tym forum)
ale.... przy odbiorze było kilka rzeczy do poprawki, wpisane na protokół i podpis a później - kurcze co ja zrobiłem... podpisałem odbiór.
Dzień odebrania kluczy, wszystko poprawione, naprawione jak ma być. Wg mnie VB wywiązuje się ze wszystkiego dobrze, jak do tej pory nie zawiodłem się na tej firmie. Wiem ze na tym forum pisze się wiele złego na temat VB, ale jeśli chodzi o nasze mieszkanie i blok to nie ma powodów do narzekania.
Powodzenia z odbiorem.

Offline

 

#9 2011-09-25 12:41:07

Czamba

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-24
Posty: 4
Punktów :   

Re: DZIEŃ ODBIORÓW SIĘ ZBLIŻA :)

Dziękuję za odpowiedź.Czy Państwo sami odbierali mieszkanie czy razem z rzeczoznawcą budowlanym ?

Offline

 

#10 2011-09-25 13:03:10

Jaworzynki 16

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-25
Posty: 33
Punktów :   

Re: DZIEŃ ODBIORÓW SIĘ ZBLIŻA :)

Czamba napisał:

Dziękuję za odpowiedź.Czy Państwo sami odbierali mieszkanie czy razem z rzeczoznawcą budowlanym ?

Hej! Z rzeczoznawcą to juz chyba lekka przesada.Samemu zwrócic nalezy uwagę przede wszystkim na okna czy sie zmaykają pod kazdym kątem i czy  nie są uszkodzone szyby tzn zarysowania,popryskania farbą elewacyjną(u siebie taki syf zauważyłem po czasie ).Także drzwi głowne wejściowe czy są poprawnie zamontowane tzn czy nie ma zbyt duzego prześwitu zazwyczaj w prawym górnym narożniku.Mają przylegać równo!Wlącznik światła w korytarzu czy jest schodowy tak jak powinno byc czy tylko wlaczyć i wyłączyc jednym przy drzwiach wejściowych(musiał przerabiać:/).Tyle odemnie.

Offline

 

#11 2011-09-25 13:47:05

 Shadow

Użytkownik

Skąd: Jaworzynki 24
Zarejestrowany: 2010-08-04
Posty: 12
Punktów :   
WWW

Re: DZIEŃ ODBIORÓW SIĘ ZBLIŻA :)

Z nami była osoba która miała wykańczać nasze mieszkanie więc patrzył też pod kontem ile będzie miał pracy przez jakieś ewentualne niedociągnięcia.

Offline

 

#12 2011-09-26 12:27:11

Czamba

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-24
Posty: 4
Punktów :   

Re: DZIEŃ ODBIORÓW SIĘ ZBLIŻA :)

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.Pozdrawiam.

Offline

 

#13 2011-10-03 09:40:33

 WiecznieNiezadowolony

Użytkownik

Skąd: Jaworzynki
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 73
Punktów :   

Re: DZIEŃ ODBIORÓW SIĘ ZBLIŻA :)

raq777 napisał:

napisze kilka rzeczy które ujawniły się w trakcie:
- źle docieplone okna pod parapetami od strony zewnetrznej,

O co chodzi z tymi parapetami ? Jak to się objawia, jak można to sprawdzić ?


Cóż z tego, że przyłbica otwarta kiedy łeb zakuty ?

Offline

 

#14 2011-10-03 20:53:39

Jaworzynki 16

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-25
Posty: 33
Punktów :   

Re: DZIEŃ ODBIORÓW SIĘ ZBLIŻA :)

WiecznieNiezadowolony napisał:

raq777 napisał:

napisze kilka rzeczy które ujawniły się w trakcie:
- źle docieplone okna pod parapetami od strony zewnetrznej,

O co chodzi z tymi parapetami ? Jak to się objawia, jak można to sprawdzić ?

A no tak e w okresie zimowym mozna atwo wyczu chłodne powietrze przedostające sie do wewnatrz na łaczeniu parapetu z ramą okienną(zawiewa).Można to bezbarwnym silikonem lub białym uszczelnic i spokój.Niemniej jednak chyba dobrze jak troche świer\zego wpada do wewnatrz co nie? ;P Dodam jeszcze że gdy robiłem remont w swoim m  gdy podkuliśmy troszkę w ścianie na baterię wannową to wewnątrz sciany-pustaków tez zawiawało! ))

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.assamitesclan.pun.pl www.dolinasmoka.pun.pl www.siprofit.pun.pl www.akademiarw.pun.pl www.pes6ligaonline.pun.pl