Maciejkowe Wzgórze - Vastbouw DEVELOPER

pochwały, skargi, zażalenia, opinie, wnioski


#1 2012-02-03 23:22:50

sheliak

Użytkownik

Skąd: Maciejkowa 20
Zarejestrowany: 2011-01-30
Posty: 29
Punktów :   

Rozliczenia za rok 2011

Witam

Dostaliście może już rozliczenie za rok 2011? Wynika z niego (w naszym przypadku) niedopłata 338,65 za śmieci... Sprawdziłem rozliczenia z każdego miesiąca (które dostałem) i jest tam kwota naliczana ponad 38zł za wywóz nieczystości / śmieci / - za które płaciliśmy w czynszu... Czy ktoś z Was się może orientuje o co chodzi? co to za niedopłata za śmieci?

Pozdrawiam

Offline

 

#2 2012-02-05 11:07:16

 edczy

Nowy użytkownik

Skąd: Jaworzynki 14
Zarejestrowany: 2010-05-02
Posty: 7
Punktów :   

Re: Rozliczenia za rok 2011

Zgodnie z informacją przekazaną w zeszłym roku na spotkaniu rocznym Wspólnoty, podpisana została umowa przez Dom Best na korzystanie z naszych śmietników z Zarządcą Wspólnoty Mieszkaniowej tych budynkow " białych" -one nie należą do Dom Bestu. Mieszkańcy dostali klucze do naszych śmietników a po zakończeniu korzystania z nich tzn jak wybuduje im VastBouw ich własne boksy śmietnikowe zamki w naszych miały byc na ich koszt wymienione. Zgodnie z ta umowa jak przekazała Pani Agata Wiśniewska nasze rachunki miały nie wzrosnąć, tzn. nadwyżka ponad nasze dotychczasowe faktury z tytułu wywozu śmieci miala być refakturowana na tamtą wspólnotę i to oni mieli ponosić tego koszt.
Ja swojego rozliczenia nie dostałam jeszcze ale wobec tego że śmieci rozliczane się od mkw ( jakby metry a nie ludzie produkowały śmieci) z pewnością wszyscy dostaniemi niedopłatę i to widać znaczną.
Warto byłoby sprawdzić jak to faktycznie bylo z tą umową i czy rzeczywiście refakturowano częśc kosztów- może to ta przyczyna nagłego wzrostu kosztów, bo przecież nie przybyło nagle w naszej wspólnocie tyle ludzi co najwyżej 2-3 mieszkania zostały zasiedlone.

Niestety na corocznych spotkaniach jest bardzo mało miszkońców, czasem warto zmobilizować sie, tak ułozyć pracę i zajęcia domowe aby spróbować przyjśc. Warto byloby w tym roku poszerzyć program spotkania o dodatkowe punkty, z pewnościa jest wiele spraw do omówienia. Można wystąpić z pismem -zgłoszeniem poszerzenia racznego spotkanaia rozliczeniowego o właśnie sprawy do załatwienia i omówienia. Ma to wtedy sens gdy postaramy się w większym gronie uczestniczyc w spotkaniu.

Offline

 

#3 2012-02-08 14:40:53

sheliak

Użytkownik

Skąd: Maciejkowa 20
Zarejestrowany: 2011-01-30
Posty: 29
Punktów :   

Re: Rozliczenia za rok 2011

Witam

Byłem w spółdzielni dowiedzieć się o co chodzi z tymi śmieciami i są koszty obsługi kontenerów dla mieszkańców z białych bloków, rozliczane proporcjonalnie do daty zakupu mieszkania. Myśmy kupili pod koniec marca 2011r i dlatego taka duża niedopłata.

Offline

 

#4 2012-02-08 19:57:21

 edczy

Nowy użytkownik

Skąd: Jaworzynki 14
Zarejestrowany: 2010-05-02
Posty: 7
Punktów :   

Re: Rozliczenia za rok 2011

To sprawa doplaty do śmieci się wyjaśniła. A kto zarządza u Państwa? Nie macie Państwo Wspólnoty a spłódzielnie?
Czy wiadomo czy i kiedy powstaną dodatkowe boksy śmietnikowe na osiedlu?

Offline

 

#5 2012-02-10 02:08:02

sheliak

Użytkownik

Skąd: Maciejkowa 20
Zarejestrowany: 2011-01-30
Posty: 29
Punktów :   

Re: Rozliczenia za rok 2011

Jestem ze wspólnoty mieszkaniowej "Maciejkowa 18,20" i jesteśmy podpięci pod  "DOM Zarządzanie Nieruchomościami Spółka z o.o." wprawdzie nie było mnie na pierwszym zebraniu które miało miejsce w maju 2011, ale przeczytałem sprawozdanie z zebrania i nie ma tam nic odnośnie kontenerów i dodatkowych opłat za śmieci.
Czy jest tu ktoś na forum może z naszej wspólnoty kto był na tym zebraniu?
W sprawozdaniu jest tylko napisane, że "upoważniamy DOM do zawierania umów na usługi komunalne" ale czy jest to równoznaczne z tym że mogą sobie podpisywać umowy z kim chcą, na jakie kwoty chcą a potem nas obciążać? równie dobrze mogą stwierdzić że śmieciarki jeżdżące po śmieci zniszczyły nawierzchnię (koleiny w kostce brukowej), naprawić na nasz koszt i na koniec roku przysłać rozliczenie, bo przecież upoważniłem ich też do napraw. Nie mam natury kłótliwej, ale jak ktoś chce mnie "wydoić" to włącza mi się czerwona lampka...
Nie mam nic przeciwko kontenerom, każdy z nas kto się tu wprowadzał ich potrzebował i z nich korzystał, ale:
- czemu nie zostałem powiadomiony o tym? a tym bardziej o stawkach?
- i czy aby rozliczenie proporcjonalne do daty zakupu, a nie np. do powierzchni mieszkania, jest na pewno najuczciwsze? Pewnie i tak niewiele by się różniło moje rozliczenie bo mamy trzy pokoje, ale ktoś kto kupił kawalerkę na początku roku może mieć pretensje...
Jeśli było to poruszane na zebraniu to przepraszam za bicie piany (mea culpa)

Jeśli jest ktoś z naszej wspólnoty na forum to dajcie znać co o tym sądzicie, ewentualnie może jakieś inne wspólnoty miały podobne przeprawy z tym zarządcą?

Pozdrawiam

Offline

 

#6 2012-02-10 21:49:11

m.w.

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-10
Posty: 1
Punktów :   

Re: Rozliczenia za rok 2011

Na zebraniu Wspólnoty Zarządca informował, że po rozliczeniu 2011r. tj. okresu korzystania z kontenerów mogą wystąpić niedopłaty za wywóz odpadów, z tego co pamiętam to również poinformowano nas o wysokości opłaty za opróżnienie kontenera. Poza tym wywóz odpadów jest rozliczany w przeliczeniu na m2 powierzchni lokalu.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.flyforfame.pun.pl www.rpgnaruto.pun.pl www.nolimitsteam.pun.pl www.juniorfansubs.pun.pl www.dmasg.pun.pl