Maciejkowe Wzgórze - Vastbouw DEVELOPER

pochwały, skargi, zażalenia, opinie, wnioski


#1 2012-06-11 22:05:12

piotrskoku

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-05
Posty: 3
Punktów :   

niedopłaty z tytułu rozliczenia finansowego za 2011 rok

Witam, mam lokal przy Jaworzynki 16, w zeszłym tygodniu otrzymałam z Dom Bestu rozliczenie kosztów, z których wynika, że mam niedopłatę z tytułu rozliczenia finansowego za rok 2011. Nie rozumiem tego, gdyż niedawno dostałam informacje, że mam nadpłatę. Czy ktoś dostał podobne pismo? Proszę o jakiekolwiek informacje na ten temat.

Offline

 

#2 2012-06-13 20:48:15

KW

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 63
Punktów :   

Re: niedopłaty z tytułu rozliczenia finansowego za 2011 rok

Witam,

my również otrzymaliśmy pismo z niedopłatą - mieszkamy Jaworzynki 18.

Offline

 

#3 2012-06-14 22:47:26

piotrskoku

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-05
Posty: 3
Punktów :   

Re: niedopłaty z tytułu rozliczenia finansowego za 2011 rok

Więc co z tym robimy? Z tego co wiem, to chyba wszyscy z naszego bloku dostali takie pisma. Uważam, że czas najwyższy zorganizować jakieś zebranie lokatorów 16-18 i zastanowić się nad kwestią zmiany zarządcy naszych nieruchomości lub pomyśleć o wspólnocie.

Offline

 

#4 2012-06-15 08:48:08

KW

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 63
Punktów :   

Re: niedopłaty z tytułu rozliczenia finansowego za 2011 rok

My jesteśmy za zmianą zarządcy

Offline

 

#5 2012-06-21 15:26:20

LudzieZpodDasza

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-22
Posty: 20
Punktów :   

Re: niedopłaty z tytułu rozliczenia finansowego za 2011 rok

Z tego co pamiętam na zebraniu podsumowującym rok 2011 (przy okazji pozdrawiam cąłą 3 sąsiadów którzy się pofatygowali na nie ) bilans wspólnoty wychodził na minus. Minus powstał przez koszt naprawy bramy garażowej, który nie został pokryty przez ubezpieczyciela (sprawa była w toku).

Z tego co mówiła Pani Ewa Wątroba z Dombestu rozliczenie tej kwoty może odbyć się na dwa sposoby:
- rozdzielić kwotę i pobrać od mieszkańców,
- pobrać te pieniądze ze zgromadzonego Funuszu Remontowego (to musiałoby być poparte uchwałą - nie wiem jak poszło zbieranie głosów)

Wynika z tego że stanęło na pierwszej opcji i musimy ten minusowy bilans z własnej kieszeni wyrównać. (jeśli ubezpieczyciel wypłaci nam zaległe odszkodowanie to w bilansie zrobi na się "górka"). Tak zrozumiałem sprawę przedstawianą na zebraniu.

Na marginesie - wiecie może jak się skończyła sprawa zniszczonej bramy i ubezpieczyciela? Czy nasza reklamacja co do wysokości odszkodowania została rozpatrzona?

Offline

 

#6 2012-07-25 09:31:22

 nats

Użytkownik

Skąd: Jaworzynki
Zarejestrowany: 2010-04-21
Posty: 51
Punktów :   

Re: niedopłaty z tytułu rozliczenia finansowego za 2011 rok

znalazłam cos takiego:

pytanie: "Czy jeżeli zarządca błędnie założył koszty eksploatacji na 1.5pln za m2,  a po roku okazało się ze nasza wspólnota ma ok. 30 tyś. zadłużenia (z odsetkami), to czy możemy rościć prawo, by to oni pokryli naliczone odsetki ze względu na błędna kalkulację?
Dodam, że koszty eksploatacji to koszty części wspólnych tj. np. światło i ogrzewanie na klatce itp. Odsetki naliczają dostawcy za nieterminowe wpłaty, które w tym przypadku są wynikiem błędnej kalkulacji. Pominę fakt że ew. źle skalkulowaną kwotę, mogli wyeliminować po 1 czy 2 miesiącach wiedząc, że rośnie zadłużenie."

Odpowiedź prawnika: "Jeżeli swoim nieprawidłowym działaniem zarząd wspólnoty naraził wspólnotę i jej członków na szkodę, można dochodzić od członków zarządu odszkodowania (por. art. 471 Kodeksu cywilnego). Dochodzenie odszkodowania nie zwalnia wspólnoty mieszkaniowej z obowiązku zapłaty swoich długów, ale umożliwia ich późniejszą rekompensatę."


I guess I have to say that I'm... My eyes are green, actually.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.westinfo.pun.pl www.gazeta-gwiazda.pun.pl www.rosz.pun.pl www.sbt.pun.pl www.tophax.pun.pl