Maciejkowe Wzgórze - Vastbouw DEVELOPER

pochwały, skargi, zażalenia, opinie, wnioski

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2012-08-17 14:23:14

LudzieZpodDasza

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-22
Posty: 20
Punktów :   

Uschnięte drzewka

witam,
czy ktoś z sąsiadów interweniował do VastBouv albo DB w sprawie wyschniętych drzew na osiedlu? Wśród naszej i tak ubogiej osiedlowej zieleni jest ich całkiem sporo. Z tego co się orientuje deweloper jest zobowiązany do 'utrzymania przy życiu' pewnej ilości drzew w zamian z te, które musiał wyciąć na potrzebę budowy, inaczej płaci wysokie kary. Niestety nie wiem przez ile lat ani czy dotyczy to wszystkich posadzonych drzew...
Póki co, jeśli chodzi o zieleń Maciejkowe wygląda baaardzo słabo- kilka krzaczków, powysychane jarzębiny i trawa do pasa (przy części zarządzanej przez DB), a terenu przy blokach wcale nie mamy mało. Może warto zająć się tematem?

Offline

 

#2 2012-09-03 14:11:22

swojaki

Użytkownik

Skąd: Limby
Zarejestrowany: 2010-04-25
Posty: 56
Punktów :   

Re: Uschnięte drzewka

Poczułem się do tego, aby w imieniu naszej wspólnoty zgłosić ten problm do Dombest i otrzymałem dziś informację że wysłali odpowiednie pismo do Vast bouw - mają mi przesłać skan w tej sprawie.
Przy okazji zgłosiłem że te chaszcze wokół drzewek to był kiedyś trawnik - jakoś tak się zdarzyło że następnego dnia trawa została ścięta. Pani po moich sugestiach obiecała że przekona firmę Romus która zajmuje się terenem zielonym, żeby opłata za lipiec (kiedy nie udało im się ściąć trawy) zostanie przeznaczona na pierwsze koszenie w przyszłym roku - zobaczymy czy dotrzyma słowa.
Szkoda tylko że trzeba tak ich za język ciągnąć, bo mimo że prosiłem o potwierdzenie otrzymania maila i odpowiedź w tych sprawach to żadnej wiadomości nie dostałem - dopiero przez telefon się o to wszystko upomniałem...

Offline

 

#3 2012-09-05 10:56:03

LudzieZpodDasza

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-22
Posty: 20
Punktów :   

Re: Uschnięte drzewka

Widzę, że mamy jeszcze porządnych sąsiadów, którzy biorą sprawy w swoje ręce. Czekam z niecierpliwością co też będzie w skanie od Dombestu...o ile się sąsiad takowego doczeka Sami mamy doświadczenia w oczekiwaniu na korespondencję od naszego zarządcy.
Osobiście muszę przyznać, że rozbrajają mnie odpowiedzi Pani, że ona "przekona firmę Romus".  Zarządca nie jest od przekonywania, a od egzekwowania- podpisuje umowy płaci pieniądze i ma obowiązek dopilnować, żeby firma z tej umowy się wywiązała. Chyba za to im płacimy? Poza tym co znaczy, że 'nie udało się skosić trawy w lipcu'? Jakoś nie przypominam sobie, żeby w lipcu panował jakieś szczególne warunki, np cały miesiąc padało...

Offline

 

#4 2012-09-14 10:40:23

vipek18

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-03
Posty: 2
Punktów :   

Re: Uschnięte drzewka

Witam, jeśli chodzi o uschnięte drzewka to odpowiada za to firma Romus, ponieważ podczas koszenia kosą przy roślinach większość drzewek została uszkodzona, jest zniszczona kora na wysokości koszenia, a przy niektórych dość poważnie zniszczony pień drzewka. Zero profesjonalizmu, jeżeli będą tak dalej kosić to znowu następnych kilka drzew zacznie usychać. Baran który kosił powinien wiedzieć że żyłka kosząca również uszkadza młode drzewo. Romus powinien na swój koszt wymienić uszkodzoną i uschniętą roślinę, a zabezpieczyć te, które uszkodzili a jeszcze są zielone.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sbt.pun.pl www.politologiamediaosw.pun.pl www.gazeta-gwiazda.pun.pl www.rosz.pun.pl www.westinfo.pun.pl