Maciejkowe Wzgórze - Vastbouw DEVELOPER

pochwały, skargi, zażalenia, opinie, wnioski

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#16 2010-05-10 13:16:05

 cardiamid

Użytkownik

Skąd: Maciejkowa 32
Zarejestrowany: 2010-05-10
Posty: 10
Punktów :   

Re: Wentylacja

mi coś podobnego powiedzieli przy odbiorze mieszkania. Ciąg sprawdzaliśmy przez podpalenie gazety i przyłożenie go do otworu, problem największy jest przy kuchni, w łazience trochę mniej. Ponadto z otowru do licznika wody też trochę daje. Podczas odbioru wyegzekwowałem wpisanie usterki do protokołu odboru i zaleciłem zastosowanie turbowent, oczywiście mówili że nie ma gdzi i jak ich zamontować.

Miesiąc temu złożyłem pismo reklamacyjne m.in. w tej sprawie, na razie cicho, ale od czasu do czasu trzeba będzie sprawdzać czy coś zrobili. Pisać reklamacje, oraz w ostateczności wyegzekwować naprawę lub koszt naprawy sądownie. Ponać takie sytuacje się zdażają czesto i sąd staje po stronie lokatorów.

Obecnie mam pomontowane blokady wstecznego ciągu, można spokojnie je dostać w leroy merilin za około 10 zł

Offline

 

#17 2010-05-10 16:49:12

PR31

Użytkownik

Skąd: Limby
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 59
Punktów :   

Re: Wentylacja

Obecnie mam pomontowane blokady wstecznego ciągu, można spokojnie je dostać w leroy merilin za około 10 zł


Jaki sens ma wentylacja kiedy zatykamy przewody wentylacyjne,  poza tym trzeba sporej siły, żeby te klapki się odchylały. A w łazienkach mamy piece gazowe także takich klapek nie powinno się montować. wentylacja ma za zadanie wyciągać a nie wtłaczać powietrze do środka. A teorie VB na temat "otwierania okien to nie będzie wiało" ale przez okno będzie wiało a w zimie przy -16C super sprawa.

Offline

 

#18 2010-05-11 08:31:35

 cardiamid

Użytkownik

Skąd: Maciejkowa 32
Zarejestrowany: 2010-05-10
Posty: 10
Punktów :   

Re: Wentylacja

masz racje montowanie klapek to złe rozwiązanie, ale w tym momencie jedyne.
Po za tym klapki mają za zadanie napływu powietrza z kanałów wentylacyjnych i prawidłowo zamontowane nie powoduję efektu zatrzymania powietrza w mieszkaniu.

Co do łazienki, piece mają zamkniętą komorę spalania, powietrze zaciągane do pieca idzie tą samą rurą co spaliny, wewnątrz jest druga rura.

Dla mnie bezsensem jest montowanie kratek żaluzjowych, bo to one na stałe blokują wypuszczanie powietrza ( oczywiście chwilowe, na czas zamknięcia )

Offline

 

#19 2010-07-26 22:25:38

PR31

Użytkownik

Skąd: Limby
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 59
Punktów :   

Re: Wentylacja

Ciąg wsteczny w kanałach wentylacyjnych      
   



W budynkach wentylowanych w sposób naturalny (grawitacyjny) zanieczyszczone powietrze jest usuwane przez kanały wentylacyjne. Skuteczność ich działania zależy od siły ciągu, jaka jest wytwarzana dzięki siłom natury.
Naturalny ciąg kominowy powstaje dzięki różnicy gęstości powietrza wewnątrz budynku i w otaczającej go atmosferze. Gęstość powietrza zależy głównie od jego temperatury. Gdy gęstość powietrza wewnątrz budynku jest mniejsza niż na zewnątrz (w budynku jest cieplej niż na zewnątrz), wtedy ciąg jest prawidłowy. Gdy sytuacja jest odwrotna mamy do czynienia z ciągiem wstecznym - powietrze zamiast wydostawać się z budynku przez kanały wentylacyjne, wpada przez nie do wnętrza. Często dzieje się tak w upalne letnie dni gdy temperatura na zewnątrz jest wyższa niż wewnątrz.
Z reguły mieszkańcy nie zauważają tego zjawiska ponieważ wietrzą mieszkania otwierając okna. Niewłaściwą wymianę powietrza łatwiej stwierdzić gdy temperatura na zewnątrz spada i mniej intensywnie wietrzy się mieszkania, a zimne powietrze wpadające przez kanały wentylacyjne (zwłaszcza w łazience i toalecie) nieprzyjemnie wyziębia pomieszczenia. Jest to zjawisko nieprawidłowe

Innym powodem zaburzania siły ciągu kominowego jest brak dopływu powietrza niezbędnego do wentylacji. Zbyt szczelne okna i obudowa budynku nie zapewniają odpowiedniej ilości świeżego powietrza, a grzewcze urządzenia gazowe powodują zasysanie go przez kanały wentylacyjne co również powoduje powstanie ciągu wstecznego.

Odwrócenie ciągu może być bardzo niebezpieczne. Może dojść do zasysania spalin wydostających się z przewodów spalinowych oraz dymowych i wtłaczania ich do budynku. Ponadto niewłaściwie działająca wentylacja nie odprowadza gazów (produktów spalania), które mogą się wydostawać z wadliwie działających urządzeń grzewczych. Najniebezpieczniejszym z nich jest tlenek węgla powodujący bardzo grozne zatrucia, nawet śmiertelne.

Osłabienie ciągu kominowego może także być spowodowane przez niewłaściwą konstrukcję komina. Zbyt krótkie przewody wentylacyjne, za mały przekrój przewodów, brak ocieplenia przewodów lub nieprawidłowe wyprowadzenie komina ponad dach mogą być przyczynami złego ciągu kominowego.
Niedomagania te (z wyjątkiem naturalnych zaburzeń wywołanych samą naturą wentylacji grawitacyjnej) są konsekwencją błędów projektowych lub wykonawczych i nie powinny się zdarzać w solidnie zaprojektowanych i wykonanych domach.

Wpływ wiatru na ciąg kominowy
Zaburzenia ciągu kominowego są często konsekwencją lokalnych warunków atmosferycznych, od których zależy przepływ powietrza wokół budynku. Wiatr mimo, że jest czynnikiem sprzyjającym ciągowi kominowemu, w pewnych warunkach powoduje uporczywe zawiewanie do przewodów wentylacyjnych i spalinowych. Siła i kierunek wiatru wpływają na każdy budynek w inny sposób. Z powodu niezwykłej złożoności zjawisk aerodynamicznych precyzyjne określenie przyczyny zaburzeń jest często niemożliwe. Otwarty wylot komina (bez nasady kominowej) jest wobec takich zjawisk bezbronny.

    Rozmieszczenie stref wiatrowych.
Kolory zielony i fioletowy oznaczają obszary, na których występują wiatry zaburzające ciąg kominowy.

Silny wiatr, zwłaszcza tak zwany opadający, powoduje zamknięcie wylotu komina i zanik ciągu kominowego. Zjawisko takie występuje szczególnie często w rejonach podgórskich i nadmorskich (patrz mapka). Wiatrem opadającym (fenowym) jest na przykład halny w Tatrach. Niekorzystne działanie wiatrów może także występować w innych rejonach. Bryła budynku, ukształtowanie terenu, sąsiedztwo wysokich drzew lub innych obiektów czy rozwiązania urbanistyczne także mogą powodować lokalne przeciągi i silne zawirowania powietrza przez co zakłócają siłę ciągu kominowego.


Działanie wiatru na budynek powodujące nawiewanie do kanałów wentylacyjnych i odwracanie ciągu.

Nawiewaniu do kanałów wentylacyjnych i odwracaniu ciągu kominowego można przeciwdziałać montując na wylocie z kanałów wentylacyjnych i dymowych specjalne nasady kominowe. Więcej o nasadach kominowych



A Pan Skraburski and Company twierdzą, że tak powinno być i to my źle użytkujemy mieszkanie dlatego nam zimą wwiewa zimne powietrze do domu.

Offline

 

#20 2010-10-24 16:29:04

PR31

Użytkownik

Skąd: Limby
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 59
Punktów :   

Re: Wentylacja

Nadeszła jesień a z nią wiatry. Więc mam pytanie czy zjawiskiem normalnym jest to co się dzieje? A mianowicie cdn. wduchawiania powietrza z zewnątrz. U nas jest tragicznie np. dziś od zachodu wieje strasznie, nie tylko na dworze ale także i do mieszkania, poza tym komin przez ten wiatr jest zimny. Mieszkamy na poddaszu i szczerze mówiąc mam dość tego zjawiska i zatykania wentylacji kocami. Problem kilkakrotnie zgłaszany do VB i ta sama odp tak musi być.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dragoncraft.pun.pl www.assamitesclan.pun.pl www.pes6ligaonline.pun.pl www.siprofit.pun.pl www.dolinasmoka.pun.pl