Maciejkowe Wzgórze - Vastbouw DEVELOPER

pochwały, skargi, zażalenia, opinie, wnioski

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2013-10-10 08:15:05

 szyszunia

Nowy użytkownik

Skąd: Maciejkowa
Zarejestrowany: 2013-10-10
Posty: 4
Punktów :   

Parkowanie na osiedlu VB

Witajcie!!
Trzeba coś zrobić z parkowaniem beszczelnych buraków z MD. To staje się bardzo męczące. Nie dość, że zajmują miejsca pod naszymi blokami i na naszym parkingu to ostatnio już nawet samochody zaczynają parkować na całej rozciągłości chodnika przy maciejkowej, a jak my tam zaparkujemy to rano wycieraczki i lusterka są "w nienaturalnej" pozycji.
Czy nasz zarządca, który bierze od nas nie małą sumkę zajmie się w końcu ta sprawą??Czy my jako mieszkańcy mamy wziąć sprawy w swoje ręce...

Offline

 

#2 2013-10-10 11:56:31

zigzak

Użytkownik

3958970
Skąd: Maciejkowa
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 90
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Problem Parkowania był już poruszany na forum w wątku "Parkowanie w garażach i w ogóle" zatem nowy temat chyba nie potrzebny. Przypomnę tylko, że ul. Maciejkowa jest ulicą publiczną, na którą zarząd sprawuje ZDITM, zatem nasze współnoty nie mogą nic zrobić w tej sprawie. Poza tym ul. Maciejkowa jest ulicą dojazdową do kilku osiedli, (Mak Dom, Vastbouw, Noraco i niedługo Siemaszko) zatem mieszkańcy Mak Domu mają takie samo prawo do parkowania na ul. Maciejokowej jak i pozostali. Mnie również denerwuje to że trzeba ciągle ustępować komuś przy wjeżdżaniu lub wyjeżdżaniu z osiedla, ale dopuki nie bedzie wszystkich dróg i osiedle nie będzie skończone chyba nie mamy alternatywy. Inna sprawa parkowania na naszym wewnętrznym parkingu, dobrze żeby był on tylko dla mieszkańców Vastbouw i ewentualnie ich gości. Niestety to wiązałoby się z budową wielu blokad lub szlabanów, a to dość kosztowne (zarównno w budowie jak i eksploatacji) i też uciążliwe dla naszych gości. Poza tym pozostaje kwestia dostępu dla służb ratowniczych (straż, pogotowie, itp). Inna sprawa to estetyka osiedla, nie chciałbym aby wyglądało jak twierdza.

Offline

 

#3 2013-10-10 16:26:46

 nats

Użytkownik

Skąd: Jaworzynki
Zarejestrowany: 2010-04-21
Posty: 51
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

prędzej czy później szlabany będą konieczne z uwagi na rozbudowę osiedla NORACO (ilość miejsc parkingowych zostanie bez zmian: aktualny parking przed ich budynkiem), a docelowo mają zabudować cały pas przylegający do Podbórzańskiej do wysokości wjazdu na teren budowy VB i oczywiście osiedla MD. A że my mamy spore parkingi "darmowe" to zawsze można parkować "po sąsiedzku"  Podobnie będzie z placem zabaw - NORACO nie przewidziało go u siebie - wiadomo dziecku nie odmówi się korzystania z naszego placu, ale kiedy przyjdzie nam płacić za naprawę zabawek to pewnie pojawi się problem


I guess I have to say that I'm... My eyes are green, actually.

Offline

 

#4 2013-10-10 18:59:44

 nats

Użytkownik

Skąd: Jaworzynki
Zarejestrowany: 2010-04-21
Posty: 51
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

odnośnie parkowania wzdłuż ul. Maciejkowej - rozmawiałam z pracownikiem NORACO (temat rozmowy był inny, ale to wyszło "przy okazji") i z tego co mówili deweloperzy złożyli do miasta wniosek o przejęcie drogi - odśnieżanie, utrzymanie itp., a także że możemy zgłaszać parkowanie na ulicy i na pasie do Straży Miejskiej - blokady. Noraco i MD po cichu liczy, że takie akcje zwiększą im sprzedaz garaży i miejsc parkingowych (odpłatne), natomiast osobiście obawiam się, że wezwanie SM w wiadomym celu spowodowałoby zmasowany atak na nasz parking...


I guess I have to say that I'm... My eyes are green, actually.

Offline

 

#5 2013-10-10 21:06:46

 szyszunia

Nowy użytkownik

Skąd: Maciejkowa
Zarejestrowany: 2013-10-10
Posty: 4
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Temat odgrzewany ale raczej jeszcze bardziej aktualny!!!
ZIGZAG pytam się gdzie był ZDITM gdy zalegały metrowe zaspy śniegu na Maciejkowej i dojazdowej do Podburzańskiej. Uciążliwe to jest szukanie miejsca parkingowego na Maciejkowej ok godz. 21/22 jak trzeba zaparkować po drugiej stronie osiedla i dygać z zakupami albo dzieckiem na ręku. Myślę że gościom również było by miło jak zaparkują bliżej Twojej klatki bo będzie wolne miejsce.
Zgadzam się z użytkownikiem Diaderny. Rozkładając koszt na wszystkich koszt będzie mniej bolesny. W takim przypadku obawiałbym się tylko aktów wandalizmu ze strony niezadowolonych z MD.
Myślę że całą inwestycję można by sfinansować jednym podejściem - koszt szlabanu na pilota, który wytrzyma taką częstotliwość otwierania/zamykania to ok 9-10tyś wraz z montażem lub blokady na uliczkach wjazdowych na osiedle w stylu jak MD ma na swoich miejscach parkingowych tylko szersze żeby samochód nie przejechał pomiędzy lub obok...
Zarządca wie jak takie środki uzyskać musimy tylko się wszyscy porozumieć i uchwalić co trzeba.
Wiadomo, że odbije się to na funduszu lub do dodatkowej pozycji na rachunku ale jest to jedyne wyjście z tej dość absurdalnej sytuacji do której dopuszcza MD i NORACO, a ich liczenie na to że SM zwiększy im sprzedaż to naprawdę przesada...raczej wystarczy obniżyć absurdalna cenę za ten garaż na bardziej przystępną.
Tak jak wspomniał nats nowe budynki pną się w górę a oddawane do użytku są kolejne mieszkania, a z każdym z nich przynajmniej jeden samochód przybędzie na parkingu...im szybciej podejmiemy konkretne kroki tym szybciej spokojnie będzie można zaparkować wracając wieczorem z zakupów, a nie szukać miejsca po drugiej stronie osiedla.

Offline

 

#6 2013-10-13 20:46:31

 nats

Użytkownik

Skąd: Jaworzynki
Zarejestrowany: 2010-04-21
Posty: 51
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

z blokadami, które "wydzielą" miejsce parkingowe dla każdego "mieszkania" z Maciejkowego będzie ciężko - zwyczajnie nie uzyskamy liczby miejsc z blokadami odpowiadającej liczbie mieszkań naszego osiedla (część aut parkuje wzdłuż budynków i tu chyba blokad nie założymy), a nie może być sytuacji, że ktoś z nas nie dostanie swojego miejsca.


I guess I have to say that I'm... My eyes are green, actually.

Offline

 

#7 2013-10-13 21:46:25

zigzak

Użytkownik

3958970
Skąd: Maciejkowa
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 90
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

szyszunia napisał:

ZIGZAG pytam się gdzie był ZDITM gdy zalegały metrowe zaspy śniegu na Maciejkowej ...

Nie mam pojęcia - trzeba ich zapytać, ale jak znam życie to powiedzą że mają inne drogi które są bardziej uczęszczane i muszą je odśnieżyć w pierwszej kolejności.

szyszunia napisał:

Tak jak wspomniał nats nowe budynki pną się w górę a oddawane do użytku są kolejne mieszkania, a z każdym z nich przynajmniej jeden samochód przybędzie na parkingu...im szybciej podejmiemy konkretne kroki tym szybciej spokojnie będzie można zaparkować wracając wieczorem z zakupów, a nie szukać miejsca po drugiej stronie osiedla.

Wystarczyło spojrzeć na plany osiedla przed kupnem mieszkania, żeby stwierdzić , że miejsc parkingowych jest o wiele za mało. Jeśli ktoś o tym nie wiedział to teraz ma problem.
Osobiście jestem za tym aby mieszkańcy innych osiedli nie korzystali z naszego parkingu, ale wiem że może być problem z załatwieniem tego. Przykład współpracy naszych współnot widać przy sprawie oświetlenia osiedla. Niestety to dobrze nie wygląda.

Offline

 

#8 2013-10-14 08:20:05

swojaki

Użytkownik

Skąd: Limby
Zarejestrowany: 2010-04-25
Posty: 56
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

nats napisał:

z blokadami, które "wydzielą" miejsce parkingowe dla każdego "mieszkania" z Maciejkowego będzie ciężko - zwyczajnie nie uzyskamy liczby miejsc z blokadami odpowiadającej liczbie mieszkań naszego osiedla (część aut parkuje wzdłuż budynków i tu chyba blokad nie założymy), a nie może być sytuacji, że ktoś z nas nie dostanie swojego miejsca.

Zgadzam się, bedzie ciężko, bo jak miałoby to niby być zrealizowane - zastanówcie się: W starszej części osiedla miejsc parkingowych między blokami jest no, może z 15. Każdy tam mieszkający chciałby mieć samochód przed blokiem a nie po 2 stronie osiedla, a przecież mieszkań jest 16 w każdym bloku dookoła!
Nie jestem też pewien czy szlabany rozwiązałyby cokolwiek, bo fakt jest taki że: w każdym z budynków może być około 6-8 samochodów które nie parkują w garażach, bloków jest 16, co daje 90-120 samochodów. A ile miejsc jest na osiedlu? pewnie mniej więcej tyle, ale niestety nie każdy będzie miał ten luksus że zaparkuje pod swoją klatką żeby mieć blisko z zakupami.
Zanim zaczniecie wybierać szlaban, proponuję to sprawdzić i zobaczyć czy szlabany cokolwiek zmienią.

Ostatnio edytowany przez swojaki (2013-10-14 08:21:08)

Offline

 

#9 2013-10-15 15:58:32

 nats

Użytkownik

Skąd: Jaworzynki
Zarejestrowany: 2010-04-21
Posty: 51
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

zigzak napisał:

Wystarczyło spojrzeć na plany osiedla przed kupnem mieszkania, żeby stwierdzić , że miejsc parkingowych jest o wiele za mało. Jeśli ktoś o tym nie wiedział to teraz ma problem.
Osobiście jestem za tym aby mieszkańcy innych osiedli nie korzystali z naszego parkingu, ale wiem że może być problem z załatwieniem tego. Przykład współpracy naszych współnot widać przy sprawie oświetlenia osiedla. Niestety to dobrze nie wygląda.

Patrzyłam na plany i nadal na nie patrzę - posiadam auto prywatne, posiadałam również dodatkowo służbowe - czy powinnam "profilaktycznie" kupić dwa lub może trzy garaże (jest jeszcze mąż i "ryzyko" posiadania auta służbowego)?
Wydaje mi się, że nasz deweloper bardzo rozsądnie podszedł do tematu garaży i miejsc parkingowych, a patrzeć na plany powinni mieszkańcy MD i Noraco. Jestem jak najbardziej za postawieniem szlabanów, bo miejsca, które są w zupełności nam wystarczą (mieszkańcom Maciejkowego) nawet przy uwzględnieniu aut służbowych, busów itp., które zostawiamy na naszym parkingu.


I guess I have to say that I'm... My eyes are green, actually.

Offline

 

#10 2013-10-15 21:51:20

KW

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 63
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Ja również jestem za szlabanami, chociaż mamy jedno auto, które parkujemy w garażu.

Offline

 

#11 2013-10-16 12:12:11

swojaki

Użytkownik

Skąd: Limby
Zarejestrowany: 2010-04-25
Posty: 56
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

nats napisał:

zigzak napisał:

Wystarczyło spojrzeć na plany osiedla przed kupnem mieszkania, żeby stwierdzić , że miejsc parkingowych jest o wiele za mało. Jeśli ktoś o tym nie wiedział to teraz ma problem.
Osobiście jestem za tym aby mieszkańcy innych osiedli nie korzystali z naszego parkingu, ale wiem że może być problem z załatwieniem tego. Przykład współpracy naszych współnot widać przy sprawie oświetlenia osiedla. Niestety to dobrze nie wygląda.

Patrzyłam na plany i nadal na nie patrzę - posiadam auto prywatne, posiadałam również dodatkowo służbowe - czy powinnam "profilaktycznie" kupić dwa lub może trzy garaże (jest jeszcze mąż i "ryzyko" posiadania auta służbowego)?
Wydaje mi się, że nasz deweloper bardzo rozsądnie podszedł do tematu garaży i miejsc parkingowych, a patrzeć na plany powinni mieszkańcy MD i Noraco. Jestem jak najbardziej za postawieniem szlabanów, bo miejsca, które są w zupełności nam wystarczą (mieszkańcom Maciejkowego) nawet przy uwzględnieniu aut służbowych, busów itp., które zostawiamy na naszym parkingu.

Ten problem pojawia się co roku, miejsca zwolnią się jak zaczną się przymrozki i sąsiedzi, którym nie chce się teraz wjeżdżać do garażu, zaczną to robić - wystarczy rozejżeć się wokół żeby sprawdzić ile takich osób jest...
Z kolei problem nasili się gdy spadnie śnieg, i część miejsc wzdłuż klatek będzie zajętych przez hałdy... Jeszcze raz apeluję do osób tu piszących, zanim zaczniecie wybierać model szlabanu - może warto sprawdzić jak duży jest problem, czy chodzi o to że wieczorem nie ma ani jednego miejsca parkingowego na osiedlu, czy może raczej chodzi o to że wielu sąsiadom w lecie nie chciało się wprowadzać samochód do garażu wieczorem...? A może problem polega tylko na tym, że nie każdy znajdzie miejsce parkingowe w odległości 20 m od swojej klatki?

Offline

 

#12 2013-10-16 15:41:45

 nats

Użytkownik

Skąd: Jaworzynki
Zarejestrowany: 2010-04-21
Posty: 51
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Problem, który był w ub. roku to jedna sprawa, a kwestia szlabanów jest rozważana z uwagi na rozbudowujące się sąsiednie osiedla ze znikomą ilością miejsc parkingowych. Dobitnie i wprost tłumacząc: "nasi sąsiedzi" już parkują (a będzie ich jeszcze więcej) na naszym parkingu! Każdy mieszkaniec Maciejkowego jest współwłaścicielem części wspólnych, do których nasz parking należy i osobiście wolę mieć wolne miejsca na parkingu dla gości odwiedzających Maciejkowe niż pozwalać parkować na nim mieszkańcom MD i Noraco.


I guess I have to say that I'm... My eyes are green, actually.

Offline

 

#13 2013-10-17 08:13:06

swojaki

Użytkownik

Skąd: Limby
Zarejestrowany: 2010-04-25
Posty: 56
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Moim zdaniem pomysł z portierem i montażem oddzielnych blokad na miejsca parkingowe odpada - dlaczego?
Portier za 800 pln miesięcznie? przecież żeby udaremnić wjazd z cichca musiałby siedziec w budce 24/7, czyli 3 zmiany 7 dni w tygodniu! zresztą budka... nie muszę chyba nikomu tłumaczyć, że trzeba będzie ją ocieplić, ogrzać, doprowadzić prąd itd. Inwestycja robi się potężna.
Miejsca parkingowe zamykane- tak jak napisałeś - nie ma szans żeby usatysfakcjonować wszystkich co do lokalizacji miejsc. Już tu pisałem, w starszej części osiedla gdzie jest mniejszy parking będzie przynajmniej 2 razy więcej chętnych niż jest miejsc. Poza tym jak podzielimy miejsca parkingowe? dla każdego mieszkania po 2 miejsca (o ile wystarczy), czy może dla tych co maja garaż to tylko 1? a jak ktoś ma 2 garaże?

Offline

 

#14 2013-10-18 10:44:14

inż. Mamoń

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-20
Posty: 57
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

ja czegoś tutaj nie rozumiem. sytuacja:  jadę sobie drogą - po lewej domy vastbouw, po prawej makdom ( wracam do domu).

Auta są zaparkowane po stronie vastbouw - ale dlaczego są? bo owieczki poszły za pierwszym pastuszkiem i tak się przyjęło, żadnej innej teorii do tego nie trzeba układać.

I teraz- wracam z pracy - nie ma żadnego auta po lewej stronie - i mieszkańcy makdomu zaczynają parkować po swojej stronie - to co ? - już są ch...mi??  ta lewa strona to jest własność? zróbmy zakaz z lewej i z prawej - i ruch będzie płynny. Dla przetestowania kusi mnie by zaparkować odwrotnie obok jednego auta co stoi przy vastbouw - tylko on i ja - brak przejazdu - i pytanie ponowne - kto jest ch...m?

Z poważaniem mieszkaniec apartamentu od vastbouw.

Offline

 

#15 2013-10-28 17:29:22

 szyszunia

Nowy użytkownik

Skąd: Maciejkowa
Zarejestrowany: 2013-10-10
Posty: 4
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Nie wiem czy to przypadek czy celowe działanie...ale z informacji, które otrzymałem od zaprzyjaźnionych sąsiadów potwierdza się fakt że na naszym osiedlu od strony Maciejkowej grasuje wandal, który przekręca wycieraczki, lusterka a w ostatnich dniach posunął się do spuszczania powietrza z kół. Jeśli kogoś z Was też to dotyczy lub ma jakieś informacje ...
Osobiście zgłosiłem to dzisiaj na policję okazało się że było kilka zgłoszeń z naszego osiedla...ale na razie nikogo nikt za rękę nie złapał...

To raczej już przegięcie wszelakich norm...

Macie jakiś pomysł?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sbt.pun.pl www.westinfo.pun.pl www.politologiamediaosw.pun.pl www.gazeta-gwiazda.pun.pl www.tophax.pun.pl