Maciejkowe Wzgórze - Vastbouw DEVELOPER

pochwały, skargi, zażalenia, opinie, wnioski

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#31 2014-09-25 12:20:33

zigzak

Użytkownik

3958970
Skąd: Maciejkowa
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 90
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

SAsia napisał:

Nie będą musiały jeśli nie będą chciały. Skoro tym właścicielom pasuje parkowanie na ulicy a nie na parkingu to jest ich wybór. A nawet jeśli będą chciały, to jest ich z pewnością mniej niż "nie naszych" samochodów które obecnie u nas parkują.[/i]

Obawiam się że będą musiały bo pewnie wszystkie miejsca będą zajęte przez samochody z MAK DOMu.
Co do ilości parkujących samochodów to nie jestem pewnie czy będzie ich mało. Zapewne możliwe jest ustalenie tej ilości. Na podstawie jednego budynku wiem, że przynajmniej 4 samochody parkują na ulicy publicznej. Jak przemnożymy to przez liczbę budynków przy ul. publicznych mamy już 24 pojazdy. W tym przynajmniej 2 duże zajmujące więcej niż jedno miejsce.
Co do kosztów utrzymania dróg i odśnieżania - szlabany tych kosztów nie zmniejszą.
Żeby było jasne - nie jestem przeciw szlabanom, ale trzeba to dobrze przemyśleć.
Poza tym do montażu szlabanów potrzebna jest zgoda wszystkich 15 wspólnot (pamiętając batalię z oświetleniem osiedla - nie będzie łatwo)
Następnie,  projekt - pozwolenie na budowę, realizacja i comiesięczne koszty za zużytą energie oraz rozliczanie tych kosztów na poszczególne wspólnoty.
Poza tym są mieszkańcy, którzy nie posiadają samochodów i to dla nich zbędny wydatek.
Pomimo tego mam nadzieją że uda się rozwiązać problem parkowania tak aby wszyscy byli zadowoleni.

Offline

 

#32 2014-09-25 13:59:39

 nats

Użytkownik

Skąd: Jaworzynki
Zarejestrowany: 2010-04-21
Posty: 51
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Skoro szlabany są złym pomysłem, proszę przedstawić lepszy - dyskusja jest otwarta, ale ten sposób argumentacji doprowadza wyłącznie do stwierdzenia, żeby zostawić wszystko tak jak jest. Odnośnie odśnieżania, napraw itd. - ZAWSZE będziemy ponosić koszty takich działań/ napraw, a oddzielenie naszego osiedla da nam możliwość skorzystania z tego za co zapłaciliśmy na etapie kupna mieszkania i płacimy nadal. Chyba, że ktoś z naszego osiedla ma ochotę płacić za odśnieżanie parkingu i parkować np. pod Biedronką (jeśli będzie miejsce), bo ostatniej zimy kiedy Maciejkowa była zasypana śniegiem nasz odśnieżony parking był oblegany.
Odnośnie konieczności uzgodnień pomiędzy 15 wspólnotami - nie dramatyzujmy, to nie jest 15 różnych zarządców. A argument na NIE mówiący o kosztach utrzymania szlabanów ponoszonych przez osoby nieposiadające auta przeczytałam z przymrużeniem oka: w myśl tej teorii osoby bez aut powinny być zwolnione z partycypowania w kosztach odśnieżania parkingu, naprawy dróg wewnętrznych. Idąc dalej osoby nie posiadające dzieci nie powinny być obciążane kosztami ew. napraw zabawek na placu zabaw, osoby posiadające ogródki same powinny płacić za naprawę drenażu, a osoby które mieszkają na poddaszu za naprawy dachu. Idąc tym tropem i mnożąc "argumenty" niedługo zaproponuje Pan opłaty proporcjonalne do ilości aut przypadających na 1 mieszkanie...

Ostatnio edytowany przez nats (2014-09-25 14:05:09)


I guess I have to say that I'm... My eyes are green, actually.

Offline

 

#33 2014-09-25 14:35:59

zigzak

Użytkownik

3958970
Skąd: Maciejkowa
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 90
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

zigzak napisał:

Żeby było jasne - nie jestem przeciw szlabanom.........

nats napisał:

Skoro szlabany są złym pomysłem, .....

Jak widać powyżej czasami ciężko się jednak dogadać.
Jeśli chodzi o osoby bez samochodów, chodziło mi o to, że będą raczej głosować przeciw.
Skoro są już najmądrzejsi w tym temacie, nie pozostało mi nic innego jak życzyć powodzenia.

Offline

 

#34 2014-09-25 18:10:00

 nats

Użytkownik

Skąd: Jaworzynki
Zarejestrowany: 2010-04-21
Posty: 51
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Bo ja proszę Pana czytam całość wypowiedzi, a nie wyrwane z kontekstu fragmenty


I guess I have to say that I'm... My eyes are green, actually.

Offline

 

#35 2014-09-27 10:27:22

 Diaderny

Użytkownik

3241955
Skąd: Jaworzynki 20
Zarejestrowany: 2011-07-23
Posty: 118
Punktów :   
WWW

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Witam serdecznie
Po pierwsze, proszę zobaczyć ile osób jest zainteresowane tematem na forum (kurczę aż cztery osoby) reszta ma to głęboko w..... i wychodzi z założenia że weźmy się a Wy to zrobicie
Po drugie jak zaznaczył ,,nats" na razie to dyskusja i planowanie. Lecz trzeba to jak najszybciej wykonać.
Po trzecie to jak nie zdecydują o tym przedstawiciele wspólnot to nie ma co liczyć na mieszkańców (patrz pkt. pierwszy).
Po czwarte Mieszkańcy Maciejkowej i Limby mogą dalej parkować na jezdni przed blokami tylko tak aby mądrzy ludzie nie parkowali zaraz przy wyjazdach.
Szlabany można ustawić przy wyjeździe z Jaworzynki na Limby tak aby wjeżdżając z Limby na Jaworzynki postawić szlaban i sprawa rozwiązana. Stawiając szlaban na początku Limby musieli byśmy rozmawiać i z właścicielem terenu jeszcze nie zagospodarowanego gdzie niedługo powstaną następne bloki.
Wcześniej już pisałem, iż jest kilka możliwości;
1. Szlabany
2. Blokady na miejscach parkingowych zamykanych na kłódki z kluczem Master.
3. Wydanie specjalnych kart identyfikacyjnych z hologramami tak aby była mała możliwość ich podrobienia. (ale trzeba je wykładać za przednią szybę
    pojazdu na parkingu.
Na pewno trzeba wprowadzić oznakowanie bo bez niego możemy właścicielowi forda (nadmuchać) oraz wprowadzić regulamin parkingu.
W przypadku pkt. 3 jeżeli ktoś nie umieści takiego identyfikatora w pojeździe będzie odholowywany na jego koszt. Cóż jeżeli obudzi się podczas interwencji, zapłaci tylko za przyjazd lawety.
Proszę mi uwierzyć, iż na początku będą wielkie opory (taka mentalność ludzi) ale po miesiącu już będzie wszystko ok. Przerabiałem to już w kilku zakładach pracy i jednym osiedlu.
A jeżeli wszyscy pozostali zaczną blokować przejazd przez parkowanie po obu stronach ulicy Maciejkowej czy Limby to rozwiążą ten problem sami mieszkańcy tej ulicy bo z czasem nie wytrzymają.
Ja osobiście nie mam zamiaru na osiedlu kluczyć wśród zastawionych dróg wewnętrznych.
Co do kosztów napraw szlabanów to rzadko się one psują, mam takie w kilku firmach i przez cztery lata ciągłego użytkowania o bardzo dużym natężeniu ruchu co 3min. pojazd były tylko dwie małe awarie.
Ale chyba na tak dużym osiedlu są ludzie z takimi uprawnieniami co mogą to sami naprawić? (ja takowe posiadam ale samemu ciężko).
Jeżeli ktoś z Państwa ma ochotę zobaczyć projekt rozmieszczenia znaków i szlabanów na naszym osiedlu proszę o kontakt na E-mail to prześlą bardzo prosty wykonany w Microsoft Word plik. Proszę w nim sobie przestawić wszystko według własnego uznania i przesłać do mnie jako propozycję z małym uzasadnieniem to ułatwi nam pracę a i zobaczymy kto ma chęć na poświęcenie swojego cennego czasu prywatnego na rzecz wspólnot.
Bo poza kilkoma ludźmi to większość jest KROKODYLKAMI (duża buzia do kłapania a małe rączki do pracy).
Czekam na wiadomości.

Offline

 

#36 2014-10-07 17:45:41

 Diaderny

Użytkownik

3241955
Skąd: Jaworzynki 20
Zarejestrowany: 2011-07-23
Posty: 118
Punktów :   
WWW

Re: Parkowanie na osiedlu VB

No dobrze, cały czas mówię, iż dosyć robienia za Wszystkich ale ale zawsze wychodzi jak zawsze.
1. wykonałem pomiary jezdni,
2. policzyłem miejsca parkingowe,
3. wyliczyłem ilość mieszkańców,
4. wykonałem wstępny prosty schemat,
5. rozesłałem zapytania do firm zajmujących się montażem szlabanów, blokad, zapór, znaków,
6. rozpatrzyłem przesłane oferty i ich specyfikacje,
7. zapoznałem się dokładnie z rozwiązaniami technicznymi, parametrami itp.
8. zdobyłem kilka nr telefonów do wspólnot w naszym kraju, które używają takiego sprzętu zbierając opinię,
9. przesłałem uśrednioną cenę z rozbiciem na szlabany i blokady do zarządcy ,,DOM" Pana Pawła Szury,
To może ktoś wreszcie cztery litery ruszy bo mi to zajęło dużo prywatnego czasu.

Średni koszt montażu 3 szt. szlabanów + 100 szt. pilotów to 14 000 zł. netto. (bez doprowadzenia zasilania tu miałem za mało wiedzy aby to określić).
Średni koszt montażu 70 blokad na stanowiska parkingowe z kluczem typu master to koszt 15 000 zł. netto.
Montaż znaków drogowych to około 3 000 zł.

Proszę

Offline

 

#37 2014-10-08 13:27:49

 SAsia

Nowy użytkownik

8412669
Skąd: Maciejkowa 26
Zarejestrowany: 2010-07-03
Posty: 9
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Tak jak sobie na szybko policzyłam: 229 mieszkań na OS Maciejkowe Wzgórze - wychodzi mi ok. 75,20 na mieszkanie  (bez lokalu usługowego) za sam montaż szlabanów z pilotami brutto (bo nie znamy kwoty doprowadzenia prądu). Nie liczyłam dla blokad, bo uważam, że szlabany to najlepsza opcja.

Myślę że kwota nie jest porażająca.

Offline

 

#38 2014-10-12 12:12:07

 marad

Nowy użytkownik

Skąd: Maciejkowa 26
Zarejestrowany: 2014-10-09
Posty: 4
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Patrząc na to co obecnie się dzieje na NASZYM wspólnym parkingu, zwlekanie z decyzją niczego dobrego nie przyniesie. Aut przybywa a zniszczenia dróg wewnętrznych i tak będziemy musieli pokrywać z NASZYCH wspólnych środków, bo bądźmy realistami - "wizytatorzy" z MakDomu czy Noraco nie dołożą nam do ewentualnych remontów. Wszystko jest "wspólne" do czasu gdy trzeba zainwestować albo dołożyć pieniędzy - wtedy to już nie będzie "ich" tylko nasze...
Dla mnie opcja szlabanów jest najlepsza i chyba nie ma na co czekać tylko siadać "do wspólnego" stołu wspólnot i działać.

Offline

 

#39 2014-10-17 19:35:37

nuage

Użytkownik

Skąd: Maciejkowa 26
Zarejestrowany: 2010-06-30
Posty: 21
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Ktoś tu pisał, że policzył liczbę mieszkańców i miejsc parkingowych wewnątrz osiedla. Jak to wygląda ilościowo? Jestem ciekawa, bo mieszkając w bloku wzdłuż Maciejkowej z reguły korzystamy z miejsc na Maciejkowej (lub własnego garażu). Jak będzie wyglądała sytuacja z miejscami wewnątrz osiedla, zakładając , że miejsca wzdłuż Maciejkowej będą zajęte przez mieszkańców innych bloków? Już pomijając fakt, że bliżej mi do domu z miejsca obok klatki, niż z parkingu wewnątrz osiedla...

Offline

 

#40 2014-10-17 19:44:15

 Diaderny

Użytkownik

3241955
Skąd: Jaworzynki 20
Zarejestrowany: 2011-07-23
Posty: 118
Punktów :   
WWW

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Ilość mieszkańców była potrzebna do określenia ilości pilotów do szlabanów lub kluczy do blokad. Nie miało to związku z ilościami miejsc parkingowych, których jest mniej
I nie ktoś tylko Diaderny każdy ma określony nick.
Pozdrawiam

Offline

 

#41 2014-10-20 18:55:39

sylwiab

Użytkownik

Skąd: Maciejkowa 22
Zarejestrowany: 2011-02-08
Posty: 10
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Witam

Właśnie dzisiaj dostałam od zarządcy DOM wyliczenia odnośnie kosztów montażu szlabanów, które wykonał Pan Diaderny. Szacunek dla Pana za tak duże poświecenie swojego prywatnego czasu :-). Wspólnota z Maciejkowej 22-24 jest na tak. Ciekawe jak to będzie z innymi.

Offline

 

#42 2014-10-23 10:29:38

rosti&picia

Użytkownik

Skąd: jaworzynki
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 63
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

My również przychylamy sie do pomysłu szlabanów, ale chcielibysmy zwrócic uwage na jeszcze jedna istotna sprawe, ze poza szlabanami przydałby sie progi zwalniajace, zeby ostudzic rajdowe zapedy co niektórych sasiadów... na prawde nie trzeba duzo zeby doszlo do tragedii.

Offline

 

#43 2014-10-26 10:51:56

 Diaderny

Użytkownik

3241955
Skąd: Jaworzynki 20
Zarejestrowany: 2011-07-23
Posty: 118
Punktów :   
WWW

Re: Parkowanie na osiedlu VB

rosti&picia napisał:

My również przychylamy się do pomysłu szlabanów, ale chcielibyśmy zwrócić uwagę na jeszcze jedna istotna sprawę, ze poza szlabanami przydałby się progi zwalniające, zęby ostudzić rajdowe zapędy co niektórych sąsiadów... na prawdę nie trzeba dożo żeby doszło do tragedii.

Proszę Państwa jestem za progami to dużo nie kosztuje. I tu ma Pani rację za mało wyobraźni ludzie mają i chyba nie wiedzą co to droga osiedlowa po której poruszają się dzieci.

Offline

 

#44 2014-10-30 14:17:36

 alinka692

Nowy użytkownik

Skąd: Maciejkowa 32
Zarejestrowany: 2014-10-30
Posty: 6
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

witam, a może na początek wprowadzimy :
3. Wydanie specjalnych kart identyfikacyjnych z hologramami tak aby była mała możliwość ich podrobienia. (ale trzeba je wykładać za przednią szybę
    pojazdu na parkingu.
plus dodatkowe identyfikatory dla naszych gości

Offline

 

#45 2014-10-30 14:22:13

 alinka692

Nowy użytkownik

Skąd: Maciejkowa 32
Zarejestrowany: 2014-10-30
Posty: 6
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

aha i nie podoba mi się też to że plac zabaw przy Biedronce jest zamykany na klucz i nikt "obcy" nie ma dostępu a nasz "otwarty" jest dla wszystkich

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.tophax.pun.pl www.politologiamediaosw.pun.pl www.sbt.pun.pl www.westinfo.pun.pl www.gazeta-gwiazda.pun.pl