Maciejkowe Wzgórze - Vastbouw DEVELOPER

pochwały, skargi, zażalenia, opinie, wnioski


#46 2014-11-02 11:33:02

 marad

Nowy użytkownik

Skąd: Maciejkowa 26
Zarejestrowany: 2014-10-09
Posty: 4
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Co do kart identyfikacyjnych - przerabiałem to na poprzednim osiedlu. Koszt niby mały ale efekt także mizerny a wręcz ZEROWY. Zbyt dużo problemów z wzywaniem Straży miejskiej (ta też po pewnym czasie przyjeżdżała "z łaską i wielkim opóźnieniem"), poza tym tłumaczenie się osób zawsze było takie same "nie wiedziałem..., nie zauważyłem.., przepraszam - już zabieram samochód". W konsekwencji kończyło się na upomnieniu delikwenta przez Straż miejską - czyli efekt daleki od zamierzonego....

Znam przykłady osiedli z zainstalowanymi szlabanami - zero stresu, spokój, brak problemów z innymi "obcymi" autami itp.

Co do placu zabaw - a co stoi na przeszkodzie zainstalować tam tą samą wkładkę, którą mamy w śmietnikach?

Problem pozostawałby jedynie w "nauczeniu" mieszkańców zamykania placu. Bo jak wiadomo okoliczni traktują nasze "dobra" jako własność "wspólną" ale jak przyjdzie do remontów/napraw wówczas bardzo dokładnie wskażą właściciela (czyli nas)...

Trzeba skończyć być "dobrym wujkiem z Ameryki" i zadbać o własne rzeczy.

Kolega Diaderny zaczął coś robić w tym temacie - więc może było by warto "pójść dalej" a nie tylko wypisywać żale i przemyślenia na forum.

Offline

 

#47 2014-11-02 16:58:35

 Diaderny

Użytkownik

3241955
Skąd: Jaworzynki 20
Zarejestrowany: 2011-07-23
Posty: 118
Punktów :   
WWW

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Rozmawiałem z naszym zarządcą i na razie czekają tylko na oświadczenie wspólnoty z Jaworzynki 8-10 to ta sama wspólnota od oświetlenia osiedla, czyli może potrwać.
Panie marad z tego co się dowiedziałem to Wasza wspólnota oświadczyła, iż nie dokłada się do szlabanów bo parkujecie jedynie przy Maciejkowej ?? Aż się zdziwiłem i zapytałem ponownie. No cóż nikogo nie można do niczego zmuszać.
Co do placu zabaw ma Pan rację ale wystarczy zastosować gałki i otwieranie kluczem. Bezpiecznie bo i dziecko niezauważone nie wyjdzie niepostrzeżenie.
Także czekamy na oświadczenie Jaworzynki 8-10 i robimy zebranie.

Offline

 

#48 2014-11-03 11:49:44

 nats

Użytkownik

Skąd: Jaworzynki
Zarejestrowany: 2010-04-21
Posty: 51
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Rozumiem, że DOM BEST wyraził oficjalną chęć współpracy i partycypowania w kosztach? Do tej pory miałam tel uzgodnienia z Zarządcą, że "rozpozna temat". Odnośnie parkowania przy ul. Maciejkowej - obecność szlabanów nie pozbawia sąsiadów takiej możliwości, a "zabezpiecza" miejsca parkingowe wewnątrz osiedla w przypadku braku odśnieżenia ulicy, rozbudowy budynków NORACO itp., ale to Państwa decyzja.


I guess I have to say that I'm... My eyes are green, actually.

Offline

 

#49 2014-11-03 13:18:26

 Diaderny

Użytkownik

3241955
Skąd: Jaworzynki 20
Zarejestrowany: 2011-07-23
Posty: 118
Punktów :   
WWW

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Witam
Tak DOM BEST się zgodził.
Co do Maciejkowej taką podjęli decyzję nie nam to osądzać. Nie są zainteresowani parkowaniem wewnątrz osiedla tak się wypowiedział zarządca.

Offline

 

#50 2014-11-03 20:48:10

 SAsia

Nowy użytkownik

8412669
Skąd: Maciejkowa 26
Zarejestrowany: 2010-07-03
Posty: 9
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Mieszkam na Maciejkowej, parkuję na naszym parkingu i od początku byłam za pomysłem "zamknięcia" wjazdu szlabanami. Nie wiem skąd wniosek, że nasza wspólnota oświadczyła, iż nie dokłada się do szlabanów, bo parkujecie jedynie przy Maciejkowej. W tym temacie nie odbyło się żadne zebranie wspólnoty. Osobiście jutro zadzwonię do DOM BESTu i zapytam kto takie decyzje podejmuje i na jakiej podstawie. Pozdrawiam

Offline

 

#51 2014-11-04 14:36:59

majka99

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 14
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Mieszkam na Limby 37, jestem za szlabanami, chciałam tylko spytać jak będzie rozwiązany dojazd do fresha? Co do zamontowania progów zwalniających to też świetny pomysł, tylko żeby nie były to takie progi jak na Podbórzańskiej, bo nie spełnią swojej funkcji. Rozmawiałam z db o zamknięciu placu zabaw, są za, ale sama mam wątpliwości czy to się sprawdzi. Mam też  pytanie do sąsiadów z nowych (białych) bloków VB, czy wasze wspólnoty partycypują w kosztach utrzymania placu zabaw? Słyszałam różne wersje.

Ostatnio edytowany przez majka99 (2014-11-04 14:37:55)

Offline

 

#52 2014-11-04 17:43:36

 Diaderny

Użytkownik

3241955
Skąd: Jaworzynki 20
Zarejestrowany: 2011-07-23
Posty: 118
Punktów :   
WWW

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Proszę, spokojnie w temacie i tak nic nie ustalimy bez wspólnego spotkania w którym mogą brać wszyscy nie tylko zarząd, ponieważ zarząd nie zawsze reprezentuje mieszkańców.
Jeżeli wkrótce dojdzie do takiego spotkania, umieszczę informację na tej stronie.
Do fresh ma rampę załadowczą i dostęp od strony nowo budowanych bloków a każdy z nas będzie miał pilota aby podjechać do wewnątrz. Ale to tylko moja myśl a co będzie i co ustalimy na wspólnym zebraniu to się okaże

Offline

 

#53 2014-12-04 17:22:03

 Diaderny

Użytkownik

3241955
Skąd: Jaworzynki 20
Zarejestrowany: 2011-07-23
Posty: 118
Punktów :   
WWW

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Witam serdecznie
Co do szlabanów to po wczorajszej rozmowie z Panem Pawłem naszym zarządcą okazało się iż dawno porozsyłał do innych zarządów pisma z pilnym ustosunkowaniem się do podanych propozycji.
I co i jak zawsze;
MakDom ściemnia już tyle czasu, iż cały czas nie może sie porozumieć z mieszkańcami.
Jaworzynki 8-10 także ma to w .............

A ja już też pasuję. Jak pisałem ja mam garaż i mam gdzie parkować.
Dziękuję za rozmowy i wsparcie.
Pozdrawiam

Offline

 

#54 2014-12-11 10:51:47

 nats

Użytkownik

Skąd: Jaworzynki
Zarejestrowany: 2010-04-21
Posty: 51
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Dzwonię do DB - ponaglę ich. A co w tym wszystkim robi MAK DOM?


Trafiłam na Pana z działu technicznego kompletnie niezorientowanego w temacie szlabanów ("szlabanyyy???"), osoba odpowiedzialna za naszą wspólnotę będzie się ze mną dziś kontakować...

Ostatnio edytowany przez nats (2014-12-11 11:06:25)


I guess I have to say that I'm... My eyes are green, actually.

Offline

 

#55 2014-12-11 10:56:53

 nats

Użytkownik

Skąd: Jaworzynki
Zarejestrowany: 2010-04-21
Posty: 51
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Odnośnie pytania o "nowe bloki VB" - kupiliśmy tam drugie mieszkanie i nie było jeszcze spotkania z zarządcą, więc ew. partycypowanie w kosztach utrzymania placu zabaw nie jest ustalone. Z tego co wiem, nasi nowi sąsiedzi widząc co dzieje się wokół osiedla również chcą postawić szlaban odcinający wjazd do części osiedla od strony sklepu.


I guess I have to say that I'm... My eyes are green, actually.

Offline

 

#56 2014-12-16 17:10:08

inż. Mamoń

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-20
Posty: 57
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

kto wie do czego służą linie wymalowane na asfalcie?

Offline

 

#57 2014-12-16 18:11:48

 Diaderny

Użytkownik

3241955
Skąd: Jaworzynki 20
Zarejestrowany: 2011-07-23
Posty: 118
Punktów :   
WWW

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Pewnie dla ozdoby haha

Offline

 

#58 2014-12-17 07:48:09

sheliak

Użytkownik

Skąd: Maciejkowa 20
Zarejestrowany: 2011-01-30
Posty: 29
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Jak nie wiadomo o co chodzi chodzi ...  Teraz jak strasz miejska nie będzie miała wyników na koniec miesiąca to przyjadą i założą nam żółte kołpaki

Offline

 

#59 2014-12-18 13:30:53

majka99

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 14
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

sheliak napisał:

Jak nie wiadomo o co chodzi chodzi ...  Teraz jak strasz miejska nie będzie miała wyników na koniec miesiąca to przyjadą i założą nam żółte kołpaki

Man nadzieję, że tak będzie. Może niektórzy oduczą się parkować na zakrętach, utrudniając bezpieczny wyjazd z Limby i Jaworzynki. Nie ma co tak mocno krytykować mieszkańców Mak Dom i wymagać od nich poprawności skoro mieszkańcy VB nie są lepsi. Łatwiej anonimowo pisać na forum o mieszkańcach MD niż zwrócić uwagę własnym sąsiadom.

Offline

 

#60 2014-12-18 21:10:43

KW

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 63
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Znaki zakazu parkowania stoją a Maciejkowa o godzinie 18.30 cala zastawiona autami.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sach.pun.pl www.slawkow.pun.pl www.mechatronika102mcm.pun.pl www.turbogamehero.pun.pl www.ninjabatlle.pun.pl