Maciejkowe Wzgórze - Vastbouw DEVELOPER

pochwały, skargi, zażalenia, opinie, wnioski


#76 2015-01-07 18:48:30

majka99

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 14
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

tommy napisał:

Akcja trwa lecz tylko na części Maciejkowej przy Biedronce (tylko tam są znaki). Na Maciejkowej pomiędzy DB i MD pojawiły się natomiast słupki uniemożliwiające jazdę po chodnikach.

Może to sposób norako na uskutecznienie sprzedaży miejsc parkingowych
Osobiście prosiłam miłych panów ze straży miejskiej żeby zajrzeli też za zakręt.

Offline

 

#77 2015-01-07 20:36:40

HKN

Użytkownik

Skąd: Jaworzynki
Zarejestrowany: 2013-03-09
Posty: 13
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Diaderny napisał:

Rozmawiałem z osobami z naszej wspólnoty w kwestii szlabanów oraz usunięcia pojazdów marki Ford Fiesta i Mitsubishi Colt z naszego parkingu. Jesteśmy także za spotkaniem i nawiązaniem ścisłej współpracy z innymi wspólnotami.

Co do Colta, to sytuacja jest nad wyraz ciekawa. Bardzo prawdopodobnym jest, że auto nie pasuje do blach, które ma przypięte. Albo innymi słowy - blachy Colta są z innego auta. Na jedno wychodzi. Dowiadywałem się już dawno, co można zrobić w tej sprawie. Stanowisko policji jest następujące: dopóki pojazd nie zagraża bezpieczeństwu - nawet nie przyjadą, żeby zobaczyć, o co chodzi. Fakt, że ktoś mógłby parkować na nie swojej nieruchomości niewiele ich obchodzi. Myślę jednak, że fakt, że auto ma nie te blachy, które powinien mieć (albo nie mieć), powinien już bardziej zainteresować policję. Zajmę się tym w sobotę.

Namiary do siebie wysłałem Panu prywatną wiadomością przez forum. W weekendy jestem dostępny bez ograniczeń.

Pozdrawiam.

Offline

 

#78 2015-01-07 21:08:59

 Diaderny

Użytkownik

3241955
Skąd: Jaworzynki 20
Zarejestrowany: 2011-07-23
Posty: 118
Punktów :   
WWW

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Właścicielem jest Pan z Reduty Ordona blisko od nas.
Odpowiedź od naszego Zarządcy.
A to ostatnia odpowiedź;

Witam,

po otrzymaniu od Pana odpowiedzi ofertowej, zostały one rozesłane do Zarządów WM zarządzanych przez nas, do Zarządcy wspólnot Jaworzynki 8,10 i Limby 27,29 oraz do Zarządów WM zarządzanych przez firmę DOM BEST.

Otrzymaliśmy odpowiedzi pozytywne od Zarządów WM:

-  Maciejkowa 22,24

-  Jaworzynki 2,4

- Limby 23,25

- Jaworzynki 20,22

- Jaworzynki 24,26

Zarząd WM Maciejkowa 30,32 nie zajął jeszcze stanowiska. chce je omówić dopiero na zebraniu.

W dniu 29.12.2014 otrzymaliśmy informację od Zarządcy WM Jaworzynki 8,10 i Limby 27,29, że zgadza się na projekt z zastrzeżeniem ustawienia dodatkowego znaku zakazu parkowania równolegle do klatki 8,10; natomiast Zarząd WM przy Limby 27,29 stoi na stanowisku, że mamy wykonać TYLKO 1 szlaban od strony ul. Limby między budynkami 27,29 a 31,33. A w miejscu pozostałych szlabanów ustawić tylko słupki.

Zarządca DOM BEST do dnia dzisiejszego nie udzielił żadnej odpowiedzi zwrotnej (mimo naszych monitów i przypominania się).

Mając na uwadze powyższe podjęcie dalszych działań jest niewykonalne do czasu określenia się wszystkich Wspólnot Mieszkaniowych.

Offline

 

#79 2015-01-08 11:00:06

 alinka692

Nowy użytkownik

Skąd: Maciejkowa 32
Zarejestrowany: 2014-10-30
Posty: 6
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

proponuję w najbliższą sobotę/niedzielę zrobić zebranie .. np w którymś z garaży, ogłosić na fb itp.. i omówić bo np nie wiem czy dobrym pomysłem jest zrobienie tylko jednego szlabanu a w miejscu reszty słupki - szlaban się zepsuje i nikt nie wyjedzie no i czemu od ich strony byłby szlaban a nie od strony Maciejkowej   ..no nie wiem raczej to nie przejdzie ale i taj trzeba to przedyskutować

Offline

 

#80 2015-01-08 12:55:58

majka99

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 14
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

DB ma w planach rozmawiać ze wspólnotami dopiero na zebraniach, czyli w okolicy połowy/końca marca (o ile będzie miał z kim rozmawiać bo  np. na naszych zebraniach jest 1 max 2 osoby) potem z 2 miesiące zajmie im jakakolwiek reakcja. Ja bym na DB nie czekała. Łatwiej i szybciej jest zebrać lokatorów albo puścić listę do podpisu. Właściwie to się zastanawiam dlaczego DB jeszcze zarządza jakimikolwiek blokami na naszym osiedlu?
Co do ustawienia tylko jednego szlabanu to chyba chory pomysł. Jeśli dobrze rozumiem to wjazd od Maciejkowej i fresha miałby być trwale zamknięty? i zostawiony tylko od strony Liby? czy ktoś się zastanowił co by było gdyby zaszła kolejna potrzeba rozkopania Limby przy trwających budowach? albo gdy ulica zostanie zastawiona przez ciężki sprzęt, tira itd. już tak bywało a przy Liby będą budować kilka lat.
Czy ktoś się orientuje dlaczego mili panowie z SM wyczyścili tylko część ulicy między noraco a biedroną a za zakrętem dalej zastawione? może ktoś dzwonił w tej sprawie?

Offline

 

#81 2015-01-08 13:33:26

rosti&picia

Użytkownik

Skąd: jaworzynki
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 63
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Podobno SM miała sie zająć maciejkową w najbliższych dniach. Poki co stoją ciagle z rana i czekająna kolejnych chętnych do odholowania lub mandatu.
Zapraszam na grupe -  Maciejkowe Wzgórze i okolice  - na Facebooku jest tam juz okolo 40 członków z różnych wspolnot naszego osiedla, wiec moze bedzie łatwiej cos zorganizowac lub komunikować się niz na forum.

Offline

 

#82 2015-01-09 19:19:44

 tommy

Użytkownik

Skąd: Jaworzynki 16
Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 24
Punktów :   
WWW

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Nie wiem w jaki sposób SM może zająć się "naszą" częścią Maciejkowej skoro nie stoją tutaj znaki zakazu parkowania. Jedyne chyba wykroczenia powodują auta stojące zbyt blisko skrzyżowania czy przejść dla pieszych.
Zastanawia mnie także sposób parkowania tj. całym autem na jezdni. Problem chyba by się rozwiązał gdyby auta parkowały jednym kołem na chodniku, który jest dość szeroki, więc pozostawienie odpowiedniej szerokości nie stanowi problemu.


pozdrawiam
TMG - geodezyjna obsługa inwestycji
www.tmg.szczecin.pl

Offline

 

#83 2015-01-09 20:34:51

usnar

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-23
Posty: 5
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

To może zacznijmy parkować również po drugiej stronie drogi, skoro to nie jest zabronione. Tylko wtedy to już nikt nie wjedzie i wyjedzie. Ciekawe które samochody będą stały źle zaparkowane, te po stronie Vastbouw, czy Makdoma?

Offline

 

#84 2015-01-10 16:11:21

inż. Mamoń

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-20
Posty: 57
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

a podwójna ciągła to do czego służy?

Offline

 

#85 2015-01-12 08:46:08

rosti&picia

Użytkownik

Skąd: jaworzynki
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 63
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

dokładnie

Offline

 

#86 2015-01-12 21:35:02

PR31

Użytkownik

Skąd: Limby
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 59
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Uważam, że szlabany powinny być dwa od str maciejkowej i limby. Bez sensu jest zrobić tylko jeden od str Limby bo trzeba by było objechać całe osiedle. Poza tym zwiększył by się znacznie ruch a tu dzieci lubią biegać, na  rowerkach jeździć bo jest w miarę spokojnie a co niektórzy mają ciężką nogę i mało rozwiniętą wyobraźnię.

Offline

 

#87 2015-01-13 19:04:36

 Diaderny

Użytkownik

3241955
Skąd: Jaworzynki 20
Zarejestrowany: 2011-07-23
Posty: 118
Punktów :   
WWW

Re: Parkowanie na osiedlu VB

To kiedy to zebranie i gdzie w sprawie szlabanów?

Offline

 

#88 2015-01-13 20:20:11

usnar

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-23
Posty: 5
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Szlabany nie rozwiążą naszego problemu z wyjazdem. Naszym problemem są samochody parkujące wzdłuż ul. Maciejkowej. a oddanie kolejnych bloków tylko pogorszy i tak już kiepską sytuację.

Offline

 

#89 2015-01-20 10:25:58

majka99

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 14
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

usnar napisał:

Szlabany nie rozwiążą naszego problemu z wyjazdem. Naszym problemem są samochody parkujące wzdłuż ul. Maciejkowej. a oddanie kolejnych bloków tylko pogorszy i tak już kiepską sytuację.

W tej sprawie należy dzwonić do SM, przynajmniej na wysokości podwójnej ciągłej nie powinni parkować.

Offline

 

#90 2015-02-18 19:09:09

jakubk

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2015-02-18
Posty: 1
Punktów :   

Re: Parkowanie na osiedlu VB

Witam,

Pod koniec roku zostanę Państwa sąsiadem (osiedle Noraco). Chociaż temat problemów z przejazdem i parkowaniem na osiedlu za bardzo mnie nie dotknie to podczas luźnej rozmowy podczas zakupu mieszkania zaproponowałem następujące rozwiązanie, które najprawdopodobniej zadowoliło by wszystkich i rozwiązało problemy z przejazdem przez ulice Maciejkową i Kalinową. Widzę, że część z Państwa jest żywo zaangażowana w usprawnienie poruszania się po osiedlu więc może kogoś mój pomysł zainteresuje.

Do rzeczy.

Z tego co wiem to łącznika pomiędzy ulicą Limby a Podbórzańską nie będzie nigdy, ponieważ w tym miejscu zostaną wybudowane budynki. Działki należą do Noraco. Spowoduje to, że cały kompleks osiedli (Noraco, VB, Siemaszko, Mak Dom) będzie zamknięty z jedną drogą wjazdową przez Maciejkową!

W związku z tym proponuję aby ulica Maciejkowa na odcinku od skrzyżowania na skraju budynków Noraco i Mak Dom do skrzyżowania z ulicą Kalinową i Limby była drogą jednokierunkową. Powrót do punktu początkowego odbywałby się ulicą Kalinową, która również byłaby jednokierunkowa.

Samochody mogłyby parkować wzdłuż ulicy Maciejkowej i Kalinowej tak jak dotychczas nie utrudniając przy tym przejazdu innym autom w tym straży pożarnej czy karetce.

Takie rozwiązania stosowane są np na wąskich uliczkach na Pogodnie i sprawdza się to wyśmienicie.

pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.najlepszeseriale.pun.pl www.zajebik.pun.pl www.big-craft.pun.pl www.freee.pun.pl www.mtaskrypty.pun.pl